Српкиње славиле у Скопљу, у борби за ЕП!

Рукометашице Србије победиле су Македонију 33:27 у Скопљу, у другом колу квалификација за Европско првенство.

Остали спортови 02.10.2017 | 10:45
Српкиње су другом победом наставиле борбу са Шведском за прво место, обе селекције имају максималан учинак уочи међусобног дуела 21. марта на нашем паркету.

Наш тимпредводила је Катарина Крпеж Слезак са девет погодака у Скопљу, а најбоље ју је пратила Сања Радосављевић са седам.

Две првопласиране селекције и најбоља трећепласирана секција из седам група пласираће се на завршни турнир који је на програму у Француској од 30. новембра до 16. децембра 2018. године.

Ове године на програму је Светско првенство у Немачкој, а Србија ће учествовати на турниру који је на програму 1-17. децембра.

Напади оба тима били су бољи део екипа у првих 15 минута меча. Са једне стране Лекић и Лавко, а са друге Елена Ђоргиеска и пивотмен Гадикова задавали су пуно проблема одбранама. Србија је преко Сање Радосављевић из контре дошла до вођства 4:3 у шестом минуту, а једини моменат у коме је једна селекција била на +2 десио се у 16. минуту, када је нешто боља одбрана и пар одбрана Драгице Таталовић довела Србију на 10:8.

Променио је селектор Обрадовић бековску поставу Стоиљковић - Лекић - Лавко, увео Обрадовић - Радојевић - Дмитровић, али су мотивисане домаће рукометашице успеле да одрже ниво одбране уз добру Петковску на голу и Гадикову која је правила много проблема српској одбрани. Окренуле су Македонке на 12:11 у 23. минуту после тајм-аута и успеле да на одмор оду са предношћу - 15:14.

Повеле су Македонке 17:15 у 34. минуту, али је серија одбрана Катарине Томашевић учинила да Србија уз пар лаких голова натера селектора домаћина Симе Симовски да затражи тајм-аут после серије 7:2 за 19:22 (42.). На +3 Српкиње су биле и на почетку 51. минута, када је Катарина Крпеж Шлезак украла лопту, истрчала контру и погодила за 24:27.

Нова одбрана Катарине Томашевић и гол Сање Радосављевић за 24:28 натерали су македонску клупу да затражи минут одмора у 53. минуту. Наставиле су изабранице селектора Обрадовића у истом ритму, а крила Крпеж Шлезак и Радосављевић изрешетала су мрежу Петковске за 31:25 у 57. минуту...

"Очекивао сам тешку утакмицу зато што је то Македонкама била велика шанса. Нашој екипи фали тежих провера. У првом полувремену нисмо били на нивоу другог дела. Да ли важност утакмице или мала неуиграност, важно да је одбрана била активнија у другом полувремену и да је све дошло на своје место. Не могу бити задовољан у потпуности, јер је премало дана, тренинга и простора да радимо. Искористили смо максимално колико смо могли. Чекамо 20. новембар да наставимо", рекао је селектор Србије Љубомир Обрадовић.

"На почетку је било мало компликовано, али је важно да смо испуниле циљ. Надам се да ће ова победа бити довољна за пласман у Француску. Морам да похвалим целу екипу, одбрана је заиграла како зна и уме, а онда смо ми то искористиле да постигнемо лаке голове. Имамо две победе, срећне се враћамо у своје клубове. Надам се најбољем на Светском првенству", рекла је Сања Радосављевић, лево крило Србије.

Македонија – Србија 27:33 (15:14)
Скопље, СРЦ Кале 800 гледалаца
Семафор: 3:4 (6.) 6:5 (11.) 8:10 (16.) 12:11 (23.) 17:15 (34.) 19:22 (42.) 21:24 (46.) 24:28 (52.) 25:31 (57.)

Македонија: Гакидова 5, Ђорђиевска Д 3, Боризовска 1, Петковска шест одбрана, Десподовска, Лоевска, Ђорђеевска Е 4. Серафимовска (2 одбране), Николић 1, Керамичева 6, Трпковска, Јовановска, Ристовска 5(1), Ливринић 1, Саздвоска 1, Антић (1 одбрана)

Србија: Радосављевић 7, Крпеж Шлезак 9(1), Милојевић, Куриџа, Лекић 4, Лавко 5, Јањушевић, Радојевић Т, Радојевић Д , Обрадовић 4, Томашевић (9 одбрана), Николић, Стоиљковић 2(1), Таталовић (4 одбране), Петровић 2, Дмитровић