ЕП: Сјајне Српкиње савладале вицешампионке за 1/4-финале!

Одбојкашице Србије савладале су селекцију Холандије у другом колу Групе Д на Европском првенству у Азербејџану и Грузији –3:0 (29:27, 25:17, 25:23).

Остали спортови 23.09.2017 | 22:00
Србија у четвртфиналу, "срушен" вицешампион Европе! Одбојкашице Србије боље од Холандије у 2. колу Групе Д на Европском првенству. Наше девојке директно у четвртфиналу.

Наше лавице су овом победом после два одиграна кола осигурале прво место на табели за пласман у четвртфинале.

Изабранице Зорана Терзића приказале су одличну тимску игру и приказале потпуну доминацију над противником, која је била један од главних кандидата за медаљу.

У првом сету, Холанђанке су повеле са пет поена предности, али је Србија брзо дошла до преокрета и да на крају после велике борбе освоје овај сет са 29:27.

Српкиње су у другом сету показале су невероватну игру и рутниски повеле са 2-0 у сетовима.

У трећем сету поново је дошло до неизвесности. Екипе су смењивале у вођству, а Србија је после дужег времена повела са 19:18, после аса Стефане Вељковић.

Међутим, поново су срчаном игром, Српкиње освојиле овај сет 25:23.

Најефикасинија у победничком тиму била је Тијана Бошковић са 27 поена, док су Бранкица Михајловић и Стефана Вељковић забележиле по 14.

У селекцији Холандије истакла се Лонеке Слетјес са 12 поена.

Србија је за два дана завршила огроман посао на Европском првенству у Азербејџану и Грузији.

Најбоље одбојкашице Србије прво су победиле Чешку, а данас су биле боље од вицешампиона Европе Холандије 3:0 (29:27, 25:17, 25:23)!

Максималан тријумф и победа Чехиња против Белгијанки (3:1) донели су изабраницима Зорана Терзића меч без резултатског значаја против Белгије у недељу (последње коло у групи) и директан пласман у четвртфинале шампионата.

Драматичан и маратонски је био први сет.

Холандија је све време водила, имала и по пет поена предности (8:3, 18:13). Србија је, после изједначења средином сета, поново успела да поравна резултат на 23:23.

Ипак, Холанђанке су имале чак четири сет лопте и то три после поклоњених поена након сервис грешака. Чим је први сервис прешао у поље Холандије, изабранице Зорана Терзића успеле су да поентирају блоком, а потом и да из сервиса окончају трауматичан део игре 29:27.

Србија је у првом сету направила седам сервис грешака, а Холандија ниједну.

Наше девојке су у другом сету играле најбољу одбојку до сада на шампионату и када је тако, спаса за противника није било - 25:17.

Врло тежак дуел гледали смо и у трећем сету.

Тек у финишу, на сервис Стефане Вељковић, Србија је успела да се "одлепи" на 21:18, али се Холандија одмах приближила на поен заостатка. Та разлика потрајала је до краја меча...

Србија има максималан учинак из две утакмице и налази се на првом месту Групе Д, док су на деоби другог места Холандија и Чешка са по победом и поразом и сет количником 3:4, док је Белгија последња са оба пораза и 2:6 сет количником.

Одбојкашице Србије ће у недељу у последњем колу Групе Д од 15.00 играти против Белгије.