СЛС: Побједа Бачке, "змајеви" нису дошли до врха! Воша уз Звезду!

Победе ОФК Бачке и Рада, док су Вождовац и Спартак ремизирали.  Малбашић опет за бодове "лала"! Војводина минималним резултатом славила у Ивањици и сустигла водећу Црвену звезду, која има утакмицу мање. Реми на Бановом брду.

Фудбал 20.08.2017 | 09:45
У утакмицама шестог кола Суперлиге које "прескачу" Црвена звезда и Партизан, односно њихови ривали Борац и Напредак, прву победу уписала је ОФК Бачка из Бачке Паланке.

"Плави" су на стадиону "Славко Малетин Вава" уписали прве бодове у новој сезони, и то сва три, против екипе која је овог лета представљала Србију, додуше само једно коло, у квалификацијама за Лигу Европе.

Бачка је имала пенал средином другог полувремена, али га није искористила, да је до тријумфа против Младости дошла у 79. минуту преко Луке Луковића - 1:0 (0:0).

Једина екипа без бодова у Суперлиги је сада Борац из Чачка.

У другом мечу дана, Рад је успео да слави на "врелом гостовању" у Шапцу против Мачве (2:1), која је преко пенала Бојана Матића у надокнади првог полувремена успела само да ублажи поготке које су на самом старту дуела дали Лукић и Волков.

Вождовац је тријумфом у Суботици могао и до првог места на табели, пошто Црвена звезда не игра свој меч 6. кола овог викенда, али је екипа Илије Столице само ремизирала против Спартака, што је други реми у овој сезони за обе екипе.

"Нула" на северу Бачке оставља их на другој позицији са 14 бодова из шест мечева.

Четврти гол Филипа Малбашића у Суперлиги, постигнут 20 минута пре краја, Војводини је био довољан за три бода у сусрету са Јавором - 0:1!

"Лале" су се тако вратиле на прави колосек после прошлонедељног пораза од Партизана истим резултатом.

Војводина се на гостовању у Ивањици потврдила као једна од најчвршћих екипа у Суперлиги, пошто је славила и пету победу без примљеног поготка.

Изабраници Ненада Ванића тиме су се бодовно изједначили са водећом Црвеном звездом, али имају слабију гол-разлику и утакмицу више.

Подсетимо да је Малбашић био стрелац јединог гола и у победи над Бачком у трећем колу, тако да је за сада он "МВП" црвено-белих из Новог Сада.

Погодака није било на Бановом брду, где су и Чукарички и Раднички забележили први реми у досадашњих шест кола домаћег првенства.

Нишлијама је прекинута серија од три победе, док "брђани" први пут овог лета нису победили као домаћини и заузимају тек девето место на табели - уз могућност да их Радник још потисне, евентуалним тријумфом над Земуном у недељу увече.