Пет година од Миличиног злата: Прекретница!

Српска теквондисткиња Милица Мандић рекла је да је освајање златне медаље на Олимпијским играма у Лондону била прекретница и за њу и за тај спорт у Србији.  5 година касније и даље смо поносни! На данашњи дан, пре пет година, Милица Мандић постала је олимпијска шампионка.

Остали спортови 11.08.2017 | 20:45
Пет година од Миличиног злата: Прекретница!
Мандићева се пре тачно пет година попела на највише постоље на Олимпијским играма у Лондону.

"Драго ми је што се увек осврнемо на овај датум и резултат који смо направили у Лондону. За мене је то била прекретница у каријери, али и за теквондо у Србији. Срећна сам да смо наставили са освајањем медаља на Олимпијским играма и надам се да ћемо наставити овим путем, јер баш то показује колико је скочио квалитет спорта код нас", рекла је Мандићева, преноси теквондо клуб Галеб.

Како пише у саопштењу клуба Галеб, пре тог 11. августа 2012, већина људи у Србији није ни знала шта је теквондо, односно да је тај спорт мешан са кендом и другим борилачким спортовима.

"После освајања златне медаље у Лондону, популаризација овог спорта је невероватно скочила. Државни буџет у последњих пет година повећан је више од три пута, теквондо је ушао у прву групу спортова с најуспешнијим спортовима Србије", наводи се у саопштењу клуба Галеб.

Српски репрезентативци у теквондоу су и после Лондона наставили да нижу успехе и освајају медаље. Тијана Богдановић је, са само 18 година, освојила сребрну медаљу на Олимпијским играма у Рио де Жанеиру. Прошле године на европском шампионату, а ове на Светском првенству у Јужној Кореји, женски тим Србије заузео је треће место у укупном пласману.

На истом шампионату Драган Јовић је проглашен за најбољег тренера света. Теквондо клуб Галеб је на петогодишњицу освајања злата на Играма у Лондону истакао још две важне ствари.

"Велике су шансе да Београд добије организацију Европског сениорског првенства 2020, а за све садашње и будуће наде теквондоа изградња националног тренажног центра који би требало да буде готов до маја 2018. на Кошутњаку. То је велики корак за теквондо, јер ће центар бити доступан за коришћење свим категоријама, са симулативним борилиштима у реалним величинама", наводи се.



Био је 11. август 2012. године када се у Лондону, уз наизменичне сузе, осмехе и погледе пуне неверице младе даме из Београда, у њену част интонирала химна "Боже правде".

Пет година касније, сећање на тријумф Милице Мандић на Олимпијским играма, и даље изазива "најеж".

"Драго ми је што се увек осврнемо на овај датум и резултат који смо направили у Лондону", рекла је Милица са осмехом данас, на пети рођендан њеног највећег успеха у каријери.

Српска теквондисткиња Милица Мандић рекла је данас да је освајање златне медаље на Олимпијским играма у Лондону била прекретница и за њу и за тај спорт у Србији.

"За мене је то била прекретница у каријери, али и за теквондо у Србији. Срећна сам да смо наставили са освајањем медаља на Олимпијским играма и надам се да ћемо наставити овим путем, јер баш то показује колико је скочио квалитет спорта код нас", рекла је Мандићева, а преноси њен Теквондо клуб "Галеб".

Пре тог 11. августа већина људи у Србији није ни знала шта је теквондо, односно да је тај спорт мешан са кендом и другим борилачким спортовима.

Данас је та ситуација другачија.

"После освајања златне медаље у Лондону, популаризација овог спорта је невероватно скочила. Државни буџет у последњих пет година повећан је више од три пута, теквондо је ушао у прву групу спортова с најуспешнијим спортовима Србије", наводи се у саопштењу "Галеб".

Српски репрезентативци у теквондоу су и после Лондона наставили да нижу успехе и освајају медаље.

Тијана Богдановић је, са само 18 година, освојила сребрну медаљу на Олимпијским играма у Рио де Жанеиру. Прошле године на европском шампионату, а ове на Светском првенству у Јужној Кореји, женски тим Србије заузео је треће место у укупном пласману.

На истом шампионату Драган Јовић је проглашен за најбољег тренера света.



Теквондо клуб Галеб је на петогодишњицу освајања злата на Играма у Лондону истакао још две важне ствари.

"Велике су шансе да Београд добије организацију Европског сениорског првенства 2020, а за све садашње и будуће наде теквондоа изградња националног тренажног центра који би требало да буде готов до маја 2018. на Кошутњаку. То је велики корак за теквондо, јер ће центар бити доступан за коришћење свим категоријама, са симулативним борилиштима у реалним величинама", наводи се на сајту овог клуба, у којем сваког дана тренирају олимпијски, светски и европски прваци.

Нека их буде само још више!

Извор: Б92/мондо.рс

Коментари / 0

Оставите коментар