СП - рукомет: Побједе Хрватске, Словеније, Македоније...!

Селекције Словеније, Македоније и Шпаније забележиле су победе у мечевима другог кола групе Б на Светском првенству у Француској.

Остали спортови 15.01.2017 | 09:15
Вујовићу два од два, Пољаци у каналу! Репрезентација Словеније уписала другу побједу на Свјетском првенству, овог пута против Исланда. Пољска поражена од Бразила, Хрвати сломили Мађаре.

Селекција Словеније са Веселином Вујовићем одлично игра на Свјетском првенству у Француској.

Словенци су у суботу савладали Исланд 26:25 и стигли до друге побједе над шампионату.

За разлику од првог меча када је лако савладана Ангола, против далеко озбиљнијег противника било је много неизвјесније и меч Групе Б је одлучен у посљедњим тренуцима.

Словенија је водила 11:8 на полувремену, али је других 30 минута протекло у егалу све до претпосљедњег напада Исланђана који је прекинуо Миха Зарабец, украо лопту и забио из контре за 26:24. Исланд је до краја само успио да голом Елисона за 26:25 ублажи пораз.

Веселина Вујовића и његове момке у сљедећем колу очекује занимљив дуел против Македоније коју са клупе предводи Лино Червар.

Македонци су у суботу оправдали улогу фаворита и савладали Анголу резултатом 31:22, а Шпанија је мало теже него што се очекивало савладала Тунис. На крају је било 26:21 за Шпанце.

У Групи А Норвешка је ставладала Русију резултатом 28:24 и има максималан учинак, као и Француска, послије два одиграна кола. Њихов међусобни дуел у сљедећем колу вјероватно ће одлучити ко ће у елиминациону фазу као првопласирани из ове групе.

Пољска је поражена резултатом 28:24 од Бразила, који је током читаве утакмице био на пет или шест голова предности.

Селекцији Таланта Душебајева ово је већ други пораз и практично их само побједа над Русијом води у наредну рунду такмичења.

У првом мечу другог кола Групе Ц Хрватска је савладала Мађарску 31:28 и стигла до врло важних бодова, док ће остали мечеви у овој групи бити одиграни у недјељу.

Мађарска је водила 11:7 крајем првог полувремена, али су Хрвати серијом 4:0 успјели да оду на одмор са егалом – 11:11.

Без свог најбољег играча Ласла Нађија, који је повријеђен, Мађари су се држали до половине другог дијела, а онда су Хрвати стигли до предности од три гола, коју су задржали до краја утакмице.

Одигран је и један меч другог кола Групе Д у којем је Данска са убједљивих 35:28 савладала Египат.