ШПА: Малага у посљедњим секундама узела бод Валенсији!

Фудбалери Валенсије и Малаге одиграли су нерешен меч– 2:2 у 14. колу Примере. Сузе у Валенсији и киша голова у Шпанији! Голгетери разочарали у суботу, али су у недељу и те како били расположени у 14. колу Примере. Валенсија испустила победу у 94. минуту.

Фудбал 05.12.2016 | 09:30
Фокус 14. кола Примере био је усмерен на догађај који се одиграо у суботу после подне на Камп Ноу. Велики дерби завршен је поделом бодова 1:1, у мечу који и није био претерано леп.

Али, Шпанци нам овом викенда нису остали дужни.

Иако су у суботу чак два сусрета завршена без голова, у недељу их је било доста. На пет утакмица чак 18!

Почело је у Севиљи и то кишом погодака. Бетис и Селта одиграли су 3:3, а дуел су обележили преокрети. Гости су повели, али су преко Ронкаља у 84. минуту успели да избегну пораз.

Атлетик је три бода уписао на Сан Мамесу против Еибара - 3:1, док је Спортинг истим резултатом надиграо Осасуну. За разлику од Баскијаца, који су стрепели све до последњег минута, када је Мунијаин отклонио све дилеме, Спортинг је у 78. минуту повео 3:0 и питање победника, ако га је уопште и било код резултата 2:0, је дефинитивно решено.

Алексис је донео предност Алавесу већ у четвртом минуту, али тај гол није био довољан за победу. Ливаја је у 57. спасао Лас Палмас пораза.

Изложба лепих голова у Билбау - Бењат и Ињаки блистали у баскијском дербију! Против Еибара - 3:1.

Грађански рат у Баскији око места у Европи. Један до другог на табели: Реал Сосиједад, Атлетик Билбао и Еибар. Само још Алавес фали. Али зна се ко је највећи у том друштву. Ако је неко и заборавио, ту је резултат са баскијског дербија са Еибаром на Сан Мамесу - 3:1 за Атлетик као подсетник.

Разлог за осмех на лицима домаћих навијача. Не само због победе, већ и због начина на који су Лавови стигли до бодова. Голови Бењата Ечеберије и Ињакија Вилијамса, иако сасвим различити, отелотворење су свега лепог у фудбалу.

Ечебарија из слободног ударца. Као да је џојстиком нацртао мету у самом ћошку противничког гола. Асјер Риесго је могао само да парадом улепша Бењатово ремек дело. Мајсторска вештина. А онда и атлетске предиспозиције оличене у суперсоничном Ињакију Вилијамсу. Пола терена је прелетео у секунди. Остало му је довољно снаге да усмери лопту кроз ноге противничког голмана.

Тек да и Еибар покаже да је дошао на утакмицу, лепа акција у 70. минуту и погодак Серђија Енриха. Али Атлетик Билбао је данас морао да има последњу реч, па је на савршен пас Асјера Виљалибреа у судијској надокнади Икер Мунијаин печатирао останак бодова у Билбау.

Секунде су делиле Валенсију од победе...

"Слепи мишеви" били су на корак да савладају Малагу и освоје три бода за хитан бег са дна. Али... Фудбал се игра док судија не свира крај, а у недељу увече је арбитар означио крај меча тек пошто је Малага изједначила у 94. минуту - 2:2 .

Валенсија ја била близу победе и прекида серије од пет мечева без тријумфа, али је Малага изједначила у надокнади времена.

Малага је повела већ у трећем минуту голом Пабла Форналса из даљине, а Валенсија је изједначила само четири минута касније, поготком Данијела Пареха из слободног ударца.

Валенсија је после тога имала две добре шансе, а у 34. минуту је Алваро Медран донео преокрет свом тиму.

Деловало је да ће Валенсија да победи, али је Форналс у четвртом минуту надокнаде сјајно искористио центаршут и донео бод Малаги.

Валенсија је 16. на табели са 12 бодова, док је Малага 11. са 20. бодова.

Алавес испустио победу, Катаи остао на клупи... Реми на Мендизорози - 1:1.

Алавес је водио 53 минута против Лас Палмаса, али је на крају морао да се задовољи једним бодом. Када се све сагледа, резултат 1:1 у потпуности оправдава однос два по квалитету прилично уједначена тима, која на крају не могу да буду незадовољна коначним исходом.

Ипак, за нијансу више разлога за незадовољство има домаћи тим, који је повео већ у четвртом минуту преко Алексиса, али су гости успели на време да изједначе и уведу утакмицу голом Ливаје у неизсвестан ток.

У завршници меча су оба тима желела три бода, Лас Палмас је био надахнут изједначујућим голом, али није успео да постигне још један. Слично је и са домаћином, који је пробао преко Дејверсона у финишу, али није успео.

Алексанар Катаи је читав меч преседео на клупи за резервне играче.