ПЛ: ''Тобџије'' срушиле Лестер, Ливерпул ''убио'' Вилу!

Голом Данија Велбека у последњем, 95. минуту Арсенал је на 'Емиратима' савладао Лестер Сити са 2:1, у дербију 26. кола енглеске Премијер лиге. Фудбалери Ливерпула декласирали су Астон Вилу резултатом 6:0, у другој недељној утакмици 26. кола Премијер лиге.

Фудбал 14.02.2016 | 17:40
ПЛ:  ''Тобџије'' срушиле Лестер, Ливерпул ''убио'' Вилу!

Велбек, који се вратио после вишемесечне паузе због повреде, искористио је сјајан центаршут Месута Езила из прекида и донео велики преокрет свом тиму у последњем нападу.

Овим тријумфом, ’Тобџије’ су срушиле првопласирани тим на табели који је задржао вођство, али сада има само два бода предности од Арсенала.

’Лисице’ су још једном показале да су легитимни кандидат за титулу, али нису издржале јер су готово читаво друго полувреме играле са играчем мање, због два жута картона Данија Симпсона.

Велику улогу у овом мечу имао је судија Мартин Еткинсон који у првом полувремену није досудио пенал за домаћина, да би најстрожу казну малтене поклонио гостима у финишу меча. После контре која је почела недосуђеним фаулом Моргана над Езилом, Начо Монреал је стартовао на Вардија који му се уплео у ноге, добио једанаестерац и сигурно га извео.

После гола се отишло на одмор, а првих десетак минута наставка одредило је даљи ток меча – Симспон је зарадио два жута картона, да би Арсен Венгер погодио с изменама јер је увео Тија Волкота, а нешто касније и Велбека.

Нападач Оливије Жиру потпуно се разиграо, господарио је казненим простором ривала и у 70. минуту магичном асистенцијом наместио гол управо Волкоту. Од тог тренутка кренула је потпуна опсада Лестера, чији су се играчи, предвођени маестралним голманом Каспером Шмајхелом, одлично бранили.

Данац је зауставио неколико удараца ’Тобџија’, а међу силним интервенцијама се издвојила она после шута Жируа. Ипак, гости нису издржали и у последњем нападу су примили гол на већ описан начин.

Месут Езил стигао је до своје 17. асистенције у првенству, Арсенал је постигао стоти гол после 90. минута у Премијер лиги по чему је апсолутни рекордер, док се борба за титулу додатно закувала.

Наставак ћемо имати већ од 17.15 када Манчестер Сити на ’Итихаду’ дочекује Тотенхем. ’Грађани’ су четврти са 47 бодова, једним мање од ’Певаца’.

Ливерпул је од првог до 90. минута доминирао на ’Вила парку’ и на крају остварио најубедљивију победу у првенству.

Голеада је почела у 16. минуту када је Кутињо феноменалним центаршутем погодио Стариџа у главу, којем није било тешко да је проследи у мрежу. Десетак минута касније на семафору је писало 0:2, после центаршута некадашњег играча Астон Виле.

Милнер је заврнуо са левог бока, лопту нико није закачио, она је преварила голмана Бана и завршила у мрежи.

’Црвени’ се нису заустављали – у сваком нападу су претили, имали неколико додбрих прилика преко Стариџа и Фирмина, али су се домаћи спасли до полувремена.

Међутим, све оно што нису успели у првом, играчи Јиргена Клопа урадили су у другом полувремену. Постигли су четири гола у размаку од само 13 минута, а редом су погађали Џан, Ориђи, Клајн и Коло Туре.

До краја сусрета Вила је преко Синклера успела да погоди оквир гола, али је пораз који их је оставио на дну табеле био неминован. Клуб из Бирмингема је закуцан на последњем месту са 16 бодова, седам мање од Сандерленда и осам мање од Норича, који је први тим изнад зоне испадања.

С друге стране, Ливерпул је после два меча без тријумфа уписао три бода и налази се на осмој позицији, прескочивши Вотфорд, Стоук Сити и Евертон.