ИТА: Џеко прекинуо пост и наставио низ Роме!

На стадиону "Алберто Браља" у Модени, Рома је укњижила четврту узастопну победу у Серији А и то највише захваљујући капитену Босне и Херцеговине Едину Џеки, који је после дуго времена био стрелац и асистент.

Фудбал 12.02.2016 | 23:30

Алесандро Флоренци је креирао прву добру прилику за Рому, примирио је лопту дубоко у шеснаестерцу и сјајно реаговао, али је још боље интервенисао словеначки голман Вид Белец.

До 44. минута није се имало богзна шта видети на кишовитом терену, а онда је Един Џеко сјајно главом упослио Мохамеда Салаха, који је на жалост гостујућих присталица само погодио пречку.

Покисли тренер "вучице" Лућано Спалети није могао да буде задовољан издањем својих изабраника у првом делу, па је уместо Стефана Ел Шаравија на терен послао Миралема Пјанића, репрезентативца БиХ, који је до вечерас био стартер.

Ипак Римљани нису повели захваљујући Пјанићевој креативности већ искључиво сјајном ударцу Лукаса Дињеа чију "бомбу" са више од 25 метара није могао да заустави домаћи голман – 0:1.

Само пет минута касније домаћин је изједначио поготком Кевина Лазање.

Тад је домаћин, који се грчевито бори за опстанак имао бод у џепу, али је за само два минута Рома решила утакмицу.

Најпре је у 84. минуту пост прекинуо Џеко, који је прославио гол у стилу Франческа Тотија с палцем у устима алудирајући да је недавно постао отац девојчице.

То је био први гол Џека после готово 12 сати фудбала!

Потом је био и креатор акције за погодак Мохамеда Салаха за четврту узастопну победу "вучице" и трећу позицију на табели.