ИТА: ''Петарда'' Лација на отварању кола!

Екипа Лација победила је Хелас Верону на отварању 25. кола Серије А – 5:2 (1:0).

Фудбал 12.02.2016 | 11:40

Римљани су стигли до десете победе у сезони, па сада са 36 бодова заузимају седмо место, док су гости из Вероне остали закуцани за последњу позицију са 15 бодова.

Није деловало после 45 минута игре да ћемо видети велики број голова, а камо ли седам, да би Алесандро Матри у последњим тренуцима првог полувремена довео домаће у вођство.

Искусни центарфор поново је био прецизан после само пет минута игре наставка, после нове асистенције Данила Каталдија, а већ у 69. минуту деловало је да је све готово – када је Филипе Андерсон повећао на великих 3:0.

Међутим, најпре је Леандро Греко смањио заостатак своје екипе, 180 секунди касније, да би Лука Тони на улазак у последњих десет минута у потпуности вратио неизвесност у меч.

Ипак, све дилеме око побединка отклонио је Балде Кеита у 82. минуту, на асистенцију Мирослава Клосеа, да би тачну на меч ставио Антонио Кандерева из пенала.

За домаћина је цео меч одиграо Сергеј Милинковић-Савић, Филип Ђорђевић посматрао је тријумф с клупе, док је за госте до 50. минута играо Бошко Јанковић.