ИТА: Игуаин скинуо Интер с врха уз гол Љајића!

Фудбалери Наполија савладали су Интер 2:1 (1:0) и преузели од ривала из Милана прво место у Серији А.

Фудбал 01.12.2015 | 13:20

Меч је обележио Гонсало Игуаин који се поигравао са чуварима и фантастичним головима срушио "неразуре" на Сан Паолу.

Аргентинац је већ у 65. секунди снажним ударцем са десетак метара донео 1:0, а вођство је дуплирао у 62. одолевши притиску двојице дефанзиваца. Пет минута касније Адем Љајић се сјајно снашао и вратио Интер у живот, да би две стативе спасиле Наполи у последњих 30 секунди.

Наполи је петом победом у последњих шест кола преузео прво место на табели са 31 бодом, једним више од Интера који је поражен после четири тријумфа у низу.

Кључни детаљи догодили су се у првим и последњим минутима првог дела игре. Већ у другом минуту Наполи је стигао до вођства.

Хосе Каљехон је дотурио лопту до Гонсала Игуаина, а Аргентинац је некако привукао к себи, те из тешке ситуације експресно шутирао из прве и послао "пројектил" у мрежу Интера.

Уследила је жестока борба два тима између два казнена простора, али је Наполи био конкретнији у завршници. Контрола ритма игре омогућила је домаћину да лако чува свој гол, а онда је минут пре полувремена Интер остао са играчем мање.

Јуто Нагатомо је за мање од десет минута добио два жута картона (преоштра одлука судије), те тежао посао својој екипи.

Интер је био подређен и у другом делу, Наполи је играо стрпљиво и чекао своју шансу, а она је стигла пола сата пре краја.

Албиол је послао сјајан пас у празан простор за Игуаина, Аргентинац је одбио нападе двојице дефанзиваца Интера, те још једним сјајним ударцем дуплирао вођство Наполија.

Међутим, пет минута касније гости су одговорили. Иако без праве идеје у нападу, смањили су заостатак.

Адем Љајић је добио лопту на десној страни казненог простора, нашао се сам између неколико ривала, те успео да пронађе простор за шут и погоди гол за 2:1.

Овај гол је значајно утицао позивитно на игру Интера, "неразури" су потали много опаснији пред казненим простором домаћина, чешће претили, али нису успели да избегну други пораз у сезони.

На крају је Игуаин пропустио сјајну шансу да хет-триком дотуче ривала, опет је побегао чуварима и створио простор за шут, који је врховима прстију у корнер избацио Хандановић.

У последњих 30 секунди срећа је погледала Наполи. Прво је Стеван Јоветић главом погодио десну стативу, да би у наставку напада леву такође главом погодио и Миранда.

У следећем колу Наполи гостује Болоњи, док Интер дочекује екипу Ђеное.