Јокан на челу Чемпионшипа и на прагу ПЛ са Вотфордом!

Вотфорд, који води Славиша Јокановић, победио Бирмингем 1:0 и задржао велике шансе за пласман у Премијер лигу. Јокановићев тим први и са две победе иде у највиши ранг.

Фудбал 19.04.2015 | 14:00

Ау, каква ће то борба бити у последња два кола Чемпионшипа (друге енглеске лиге) за пласман у најјачу енглеску лигу!

5. Дерби 76

Оно што нас највише занима јесте Вотфорд, који са клупе предводи Славиша Јокановић.

Голом Крега Каткарта у 56. минуту Вотфорд је забележио ужасно важну победу над Бирмингемом 1:0 и има сјајну шансу да у последња два кола (гостује Брајтону, па дочекује Шефилд венздеј) обезбеди једно од два места које директно води у Премијер лигу.

"Слав, води нас до тријумфа", била је једна од порука навијача Вотфорда српском тренеру Јокановићу посредством Тwиттера пред меч са Бирмингемом.

"Слав", како га зову, испунио је жељу навијачима Вотфорда, али како сам каже, још ништа није готово. Мада би чувени енглески певач и музичар Елтон Џон, који има удела у власништву Вотфорда, могао полако да почне да хлади шампањац, као што је недавно обећао.

Узбудљиво је било на мечу Бурнмаут - Шефилд венздеј. Гости су од 39. минута водили 1:0, да би домаћин голом у 69. минуту поравнао, а у 84. и преокренуо. Међутим, утакмица је продужена за чак осам минута, а у петом минуту судијске надокнаде Шефилд је из пенала изједначио.

Овај резултат потпуно је ишао на руку Вотфорду, који је преузео челну позицију на табели Чемпионшипа.