Серија А: Славља Наполија и Удинезеа за крај кола!

Фудбалери Наполија затворили су 20. коло Серије А победом над Ђеновом са 2:1 и вратили су се на треће место, док је Удинезе био бољи у гостима од Емполија истим резултатом.

Фудбал 27.01.2015 | 11:40

Наполи је пред својим навијачима успео да сломи отпор неугодног ривала, што значи да је Сампдорија Синише Михајловића пала на пету позицију.

Јунак екипе Рафаела Бенитеза био је двоструки стрелац Гонзало Игуаин. Аргентински нападач је у седмом минуту био на правом месту да одбитак главом спроведе у мрежу за вођство, Фалке је у 56. донео изједначење прецизним ударцем са дистанце у доњи десни угао, али је Игуаин из пенала пресудио Ђенови и поставио коначних 2:1.

Удинезе, на чијој клупи седи Дејан Станковић као помоћник тренера Андрее Страмаћонија, прекинуо је мини серију од два ремија у Калчу и са гостовања Емполију однео цео плен.

"Зебре" су повеле у 19. минуту када је прекаљени Антонио ди Натале центаршут Алана главом спустио у мету, да би повратник Сапонара из пенала у финишу првог полувремена вратио домаћу екипу у живот.

За тријумф Удинезеа били су задужени Видмер и срећа, јер швајцарски везиста на истеку сат времена у жељи да центрира са десног крила захватио лопту тако да она у чудном луку прелети голмана Сепеа и од стативе се одбије у мрежу.

Емполију није помогло ни што је имао играча више последњих 15 минута, пошто је Панајотис Коне био искључен због два жута картона, али је Удинезе и са десеторицом сачувао предност.