Примера, 12. коло: Пад Валенсије у градском дербију!

Леванте издржао налете "слепих мишева" и задао одлучујући ударац преко Хозеа Моралеса.

Фудбал 24.11.2014 | 14:15

Екипа Валенсије није успела да задржи треће место на табели Примере, које је држала током двонедељне паузе, па је сада иза Реала и Барселоне - Атлетико Мадрид.
Леванте је у градском дербију славио резултатом 2:1 и побегао из зоне испадања, иако су гости имали иницијативу и створили далеко више повољних прилика, нарочито у првом полувремену.

Међутим, Виктор Касадезус главом је довео Леванте у вођство у 58. минуту, а само што је Дани Парехо 15 минута касније крунисао лепу акцију изједначујућим поготком, уследио је нови шок за фаворита.

Хозе Луис Моралес кренуо је у соло продор и са 18 метара искоса неодбрањивим ударцем матирао Дијега Лопеза.

Валенсији је то други пораз ове сезоне у шпанском првенству, док је Леванте славио други пут заредом на свом стадиону, након четири узастопна пораза (Виљареал, Барселона, Рајо Ваљекано, Реал Мадрид) укупном гол-разликом 0:14.