Прва лига РС: Леотар води и поред пораза

Голом Синише Радоје у 65. минуту, фудбалери Рудар Приједора нанијели су први домаћи пораз Леотару и трку за јесењег шампиона учинили знатно занимљивијом.

Фудбал 20.10.2014 | 17:30

До побједоносног гола “рудари” су стигли из казненог ударца. Семјон Милошевић срушио је у шеснаестерцу домаћих Дејана Којића, а сигуран са 11 метара био је Синиша Радоја за велику побједу Рудар Приједора у дуелу прошлогодишњих премијерлигаша.

Слобода из Новог Града имала је прилику да побједом против Текстилца засједне на чело табеле, али су Дервенћани однијели бод са “Млакви”. У 7. минуту Асеведа Круза у шеснаестерцу домаћих срушио је Милован Аћић, досуђен је једанаестерац, који је у погодак претворио Невен Гојић. Само три минута трајала је предност Дервенћана. Љубан Антонић асистирао је Арнесу Бркићу који погађа за 1:1. Слобода је пропустила велику прилику да дође до побједе. Дејан Ћорић играо је руком у свом шеснаестерцу у 13. минуту, досуђен је други једанаестерац на мечу, али Бркић је шутирао поред десне стативе гола Дејана Плиснића, па је меч завршен ремијем 1:1.

Праву катастрофу нанијели су фудбалери Козаре “фењерашу” Пролетеру. За нешто више од пола сата игре домаћи фудбалери чак пет пута затресли су мрежу Стефана Милкановића (Златан Боснић, Милош Срндовић, Огњен Шкорић и два пута Дејан Максимовић), да би након тога Бранко Ојданић добио директан црвени картон након веома грубог прекршаја над Дејаном Галићем, који је због повреде морао да напусти игру. Пролетер је искористио играча више и преко Владимира Марковића сманио на 5:1, али је другим голом Боснића Козара запечатила судбину Теслићана. Овом побједом екипа Игора Јанковића приближила се самом врху табеле.

Сутјеска је заслужено на свом терену савладала Младост у комшијском дербију. Бодове Фочацима донијели су Никола Даниловић и Анђелко Вукадиновић.

Голом Винка Ђурића у 31. минуту Власеница је савладала Подриње, док побједника, али ни голова није било у дуелу Напретка и Дрине ХЕ.

У посљедњем мечу 10. кола, одиграном у недјељу, у Мркоњић Граду је Крупа славила против домаће Слободе са 1:0.