Неко је побркао лончиће: Срби нису никаква мањина у БиХ

Изреалски министар спољних послова Гидеон Сар, након разговора са српском чланицом Предсједништва БиХ Жељком Цвијановић, у објави на "иксу" је навео да је потребно радити на "заштити хршћанских мањина" у БиХ.

Република Српска 22.06.2026 | 13:04
Неко је побркао лончиће: Срби нису никаква мањина у БиХ
"Разговарали смо о важности континуираних и продубљујуц́их веза између наших народа. Такође смо разговарали о потреби заштите хришц́анских мањина у Босни и Херцеговини. Срби су истински пријатељи Израела и јеврејског народа", казао је Сар. 
 
Остало је нејасно како то да је израелски шеф дипломатије Србе свео на "националну мањину", када су они са друга два народа, хрватски и бошњачки, конститутивни народи у БиХ.
 

 
(БН) Фото: Икс

Коментари / 0

Оставите коментар