Авион из Србије са 90 путника полиција задржала у Тивту

Авион са 90 путника који су из Србије данас допутовали у Црну Гору издвојен је на Аеродрому Тиват и у току су опсежне полицијске контроле летилице и путника, пишу подгоричке Вијести.

Регион 03.06.2026 | 12:35
Авион из Србије са 90 путника полиција задржала у Тивту

"Црногорска полиција спроводи опсежне континуиране и појачане активности поводом одржавања Самита ЕУ – Западни Балкан.

У том контексту, на граничном прелазу Аеродром Тиват спроводе се појачане контроле, којом приликом је издвојен и стављен под контролу чартер лет на релацији Београд–Тиват, којим је око 90 држављана Републике Србије јутрос допутовало у Црну Гору", наводи се у полицијском саопштењу за подгоричке Вијести.  

У току су, кажу, контроле ових лица и провера основа њиховог доласка и боравка, те ће у складу са законом бити предузете свеобухватне мере и радње, као и рестриктивне мере уколико за то буду постојали законски основи.

"Авион је задржан на писти Аеродрома Тиват ради спровођења детаљних провера лица која су допутовала, односно разлога њихове посете, имајући у виду појачане безбедносне мере уочи одржавања Самита ЕУ – Западни Балкан. Јавност ће бити благовремено обавештена о даљим предузетим активностима", наводи се у саопштењу полиције.

(Тањуг)

Коментари / 22

Оставите коментар
Name

неко

03.06.2026 13:37

Па ста?Зар авион из Србије не смије да се контролисе?

ОДГОВОРИТЕ
Name

Има ли краја

03.06.2026 15:33

Бламирању! Па ово је болест!

Name

Ре

03.06.2026 15:46

Није свједно ако у авиону дођу људи до 35 година.

Name

Јелена

03.06.2026 15:58

Ћаци немају пролаз у Црну Гору али ће и те кско да буду присутни у октобру у Републици Српској.Сигуран глас је увјек добро дошао!

Name

Борац

03.06.2026 16:14

Неце нико нормалан да прими батинасе.

Name

ре

03.06.2026 16:17

Објавити мало детаљније информације. Тих 90 путника тко су и шта тамо раде, зашто их називају "тајна гарда" ,ко је послао људе са криминалним досијеима да иду као претходница Вучићу у Црну Гору, да ли су били наоружани ............Како преносе црногорски медији, разлог за ову радикалну мјеру је сумња на субверзивно дјеловање уочи самита Европска унија - Западни Балкан, који се у четвртак и петак одржава на црногорском приморју.

Name

Ухх

03.06.2026 16:18

Ко је платио цертер лет тетовираним батинасима?

Name

Ре

03.06.2026 16:36

Смије али не на овај начин...

Name

Ре ухх

03.06.2026 18:41

Бас ко је платијо тај Цартер лет??? Јели било заиста потребно да ти маркирани долазе бас у вријеме тог састанка у Тивту????

Name

Бранко

03.06.2026 19:15

Све муски без зена па их вратило..

Name

Ре ухх

04.06.2026 16:04

Цартел лет плацен у Бјељини.

Name

Перица

03.06.2026 14:29

Јадна дрзава зар и они имају Аеродром

ОДГОВОРИТЕ
Name

Ето

03.06.2026 15:40

Имају и имају закон

Name

РЕ ПА СТА

03.06.2026 15:08

ТАЦНО СТАРИ. НОРМАЛНА ПРОЦЕДУРА УЗМЕДЈУ ДВА НАРКО ЦАРСТВА...

ОДГОВОРИТЕ
Name

Аустрија

03.06.2026 15:12

Зато ја висе не идем у ЦГ све је велика О само гледају да узму новац а услуга никаква за много мање новца у Италију на одмор и без бриге да цре ти неко ауто да отудји , из лицног искуства пре 3 године нестало на паркингу који има улаз и излаз и никад ниста.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Yуго

03.06.2026 15:12

Можда и не би тако детаљно али шта ћеш тако им наређено.

ОДГОВОРИТЕ
Name

мико

03.06.2026 16:17

довољно је погледат слике тих људи, а о томе да вецина њих има криминални досје нетреба даље

ОДГОВОРИТЕ
Name

ТН

03.06.2026 16:42

Кад авион из ЦГ буде тражио дозволу за слијетање у Србији Ви немојте дозволити. Ко их ј...

ОДГОВОРИТЕ
Name

За тн

03.06.2026 19:42

Јеси ли ти обавјештен зашто су ови криминалци у авиону послушај вијести не лупај без везе такви као ти подржавају ово зло

Name

Ре

03.06.2026 19:49

Теби зао сто су батинаси отјерани.

Name

Ре

03.06.2026 19:50

Теби зао сто су батинаси отјерани.

Name

Милија

03.06.2026 21:12

Бившу лажну браћу, црногорце треба из Србије вратити у црну гору, па нека се тамо договоре ко их је ослобађао а ко је извршио агресију и анектирао, све црногорце протерати из Србије а у Србију населити умјесто њих Украјинце и Русе из Европе и дати им држављснство и посао. Прекинути дипломатсје односе са ц. Гором, никад они Србе нису сматрали браћом, само онда када смо им изградили градове на приморју разрушене од земљотреса 1978 г.

ОДГОВОРИТЕ