Кинеска представа пред изборе за Минића на ауто-путу Бањалука - Приједор?! (ВИДЕО)
Занимљиво је да су, након што су званичници отишли, машине одвезене, а заставице које су стајале као ознака на овом мјесту, уклоњене.
Република Српска 01.06.2026 | 20:03
Предсједник Владе Републике Српске Саво Минић и министар саобраћаја и веза Српске Зоран Стевановић састали су се, у насељу Ивањска, са представницима кинеске компаније „Схандонг Хи-Спеед Интернатионал“ која гради аутопут Бањалука – Приједор.

Након састанка обишли су радове на изградњи аутопута. Истакли су да су задовољни динамиком изградње, а завршетак радова предвиђен је до краја 2028. године.
„Овде смо сад на локацији између 12. и 13. километра тог аутопута, који је дуг 40 км. Ово је само један дио који смо отворили, укупно имамо сад тренутно отворено 22 км аутопута, како добијамо грађевинску дозволу, тако отварамо секцију по секцију. У овом тренутку радимо на пед вијадуката, четири моста, шест надвожњака, 20 пропуста, ангажовано је око 50 инжењера и преко 200 машина, тако да пратимо динамику радова и гледамо да испоштујемо рокове“, каже главни инжењер на изградњи аутопута Милан Болобан.

„Аутопутеви су јутрос исплатили задњу траншу која се односила на експроприацију, која је завршена у управном поступку, тако да нема ни једне једине марке дуга према приватним лицима, када је у питању траса. Једино тамо гдје имамо проблем у најави, али ћемо гаспријечити, али то није утицај на суд, тражићемо преко Министарства правде, да судови који воде имовинско-правне поступке, пожуре и да што прије то ријеше“, истакао је Минић.

„Задовољни смо динамиком и ово је једно градилиште гдје немамо проблема са извођачем апсолутно. Проблеми су у експропсриацији незнатни још остали, има 30-ак предмета још на судовијма, очекујемо да ћемо врло брзо и то ријешити, како би извођач био у пуном капацитету уведен у посао цијелом дужином трасе“, истакао је Стевановић.
Одговарајући на питања новинара рекао је да се не очекује даља корекција цијене, али не зна колики је износ.

Иако је са њима био и в.д. директора Аутопутева Републике Српске Радован Вишковић, он се није обратио медијима, као ни градоначелник Приједора Слободан Јавор.

Занимљиво је да су, након што су званичници отишли, машине одвезене, а заставице које су стајале као ознака на овом мјесту, уклоњене.
(БН) Фото: БН

Коментари / 32
Оставите коментарЗадруга
01.06.2026 20:08Која је ово сад старлета са овом "ајверсонком"фризуром?Она це брзо у скупстину вјероватно!
ОДГОВОРИТЕГЛЕДАЛАЦ
01.06.2026 22:44ВРАТИ СЕ ВИШКОВИЋУ СВЕ ТИ ЈЕ ОПРОШТЕНО,ОВАЈ САВО МИНИЋ КАО ВИШКОВИЋ СА ТЕМУ-а
Борац
01.06.2026 22:48Овај кум само ловацке прице прица.
Дак
01.06.2026 23:51Цура ради код Кинеза као преводилац, није старлета и нема везе са сектом
Хахахаа
01.06.2026 20:19Xаxааxааа! Људи, знамо за кога гласамо! :-)))
ОДГОВОРИТЕАрса
01.06.2026 20:21Ваља се сликати јер слике су за наивчине,да се само подсјетимо колико је сликања било у Требињу а од аеродрома ништа дали је 2012 или 2014 било прво сликање нисам сигуран али ко им вјерује будала је неопјевана.
ОДГОВОРИТЕТН
01.06.2026 20:23Не може им помоћи ни Холивудска представа. Готови су у Октобру. Да знају колимо их народ не воли неби ни излазили на изборе и брукали се.
ОДГОВОРИТЕЧича
01.06.2026 20:24Држи води док прдпостављени оду пардон мајстори оду онда мили моји којекуда који
ОДГОВОРИТЕЧики Чики
01.06.2026 20:24Је ли ово негдје према Фочи?
ОДГОВОРИТЕЗа ТН
01.06.2026 21:10Они сигурно побјеђују као и сваки пут.Имају планове за наредне четири године.Немој се ти бринути шта ће бити у октобру.
Баја 2
01.06.2026 20:34Жалосно је ко нас води ,неспособни људи, који су умислили да нешто знају, Стевановић прича као нешто стручно а у ствари шупља прича ,а Вишковић гробар.Јавних предузећа. Кинези су се покупили са многих градилишта , отићи ће и са овога , остаће гробље недовршених радова и потпуна пропаст.
ОДГОВОРИТЕБоки Србац
01.06.2026 20:36Наш народе, зар смо толико глупи и дозволимо да нам сервирају такве лажи и преваре и то пред сваке изборе . Моји суграђани, памет у главу у октобру !
ОДГОВОРИТЕКоле
01.06.2026 20:47ЛОПОВ ДО ЛОПОВА,ЛАЗОВ ДО ЛАЗОВА. СВИ УЦЕ ОД НАЈВЕЦЕГ ЛОПОВА, ПЉАЦКАСА И ЛАЗОВА, ЊИХОВОГ БОГА, МИЛОРQДА ДОДИКА. ПРЕД ИЗБОРЕ ЦЕ НАМ ОБЕЦАТИ 3000 ЕВРА ПЛАТЕ...И ОТАЛЕ ЛАЗИ.
ОДГОВОРИТЕРе
01.06.2026 20:48Не разумијем поред оваке приче и обећања зашто су машине одвезене, и заставице уклоњене са својих мјеста, нека нам објасне тих званичници шта ово значи за тај аутопут.
ОДГОВОРИТЕНезгодан
03.06.2026 23:52Све и да ти "објасне", да ли би им вјеровао?
А предвиђен
01.06.2026 20:52Завршетак 20208, то би било реално, Ту је Јадован Нејаки ту је Минић или ти Денис Шулић,Старији, ту је и Онај за саобраћај тек да нешто каже,и усликаше се из Лагаше се, покупише своје играчке и одоше, Ух како би Вам требао један Ким Џонг Ун, Буца па да Вам се На,,, е, ух их, недостаје Вам још Нешић и Грбави,
ОДГОВОРИТЕСамо су хвалили
03.06.2026 11:46Грбави и Несиц!!!! Да увелицају!! ЦИРКУСССССС!
Приједорчанин М.
01.06.2026 20:52Неки су се масно уградили у овај ауто-пут,зато и не знају колико до сада кошта...
ОДГОВОРИТЕМеНАГЕР
01.06.2026 20:59Убаците мало и Сведјана Па Срецко Сојиц је мала маца за вас
ОДГОВОРИТЕИдеално
01.06.2026 21:02Цуј, задовољни динамиком! Тих двадесет пропуста то су сигурно пропусти ф 400 мм...
ОДГОВОРИТЕТхеПровоцатеур
01.06.2026 21:08Стотине милиона марака за 40км пута кроз равницу
ОДГОВОРИТЕСаса Бањалука
01.06.2026 21:32Предизборна сарада...једних те истих људи...
ОДГОВОРИТЕДзо
01.06.2026 22:10Нису исплатили ни половину износа , има чак парцела гдје није одржано ни једно рочиште. Чему избјегавање истине ???
ОДГОВОРИТЕМарко
01.06.2026 22:23Заштк тако тенденциозно и провидно омаловажавати овакав пројекат!
ОДГОВОРИТЕИдеално
02.06.2026 09:44Засто се ти омаловазавас сваки дан и то по неколико пута?
За Марка
02.06.2026 20:30Хахаха иди цовјеце доктору.
Тацно?
01.06.2026 23:03Није то кинеска представа,вец Додикова,Миницева и Висковицева представа.За народ.Код нас је сваки метар пута,цесте,асфалта, као да га од злата излијевају.
ОДГОВОРИТЕЛола
02.06.2026 06:1750 инжињера ангажовано Тито устај из гроба😀😀
ОДГОВОРИТЕВесна Бајич
02.06.2026 07:57Која је ово по реду, представа Кинеза пред изборе - Пут Приједор? Ко помисли да је ово истина, стварно је глуп. Колико стотина пута су нас преварили за неки велики склопљене послове у корист народа? Гдје су те обећане фабрике за запошљавање стотине радника? Има пар фабрика са десетак радника која служи за прање пара. Од тога нема радник и народ ништа. Имају само лопови. Рецимо НЕ више овој Власти. Ја сам гласала за њих, сад не дам да ме варају и праве будалом. Што је превише, превише је, таман да је мој тата.
ОДГОВОРИТЕРе
02.06.2026 07:59Шта ће Јавор ту, откад је Ивањска на територији града Приједора.
ОДГОВОРИТЕРеее
02.06.2026 08:01За 50 година га неце заврсити једино сто цијена иде стално горе
ОДГОВОРИТЕПа као без
03.06.2026 11:47Грбавог и несица да то продјееее?????? Е кумее кумее јеси прасе!!!
ОДГОВОРИТЕ