Новак Ђоковић поражен у трећем колу Ролан Гароса
Најбољи српски тенисер Новак Ђоковић није успео да се пласира у осмину финала Ролан Гароса, пошто је данас у трећем колу поражен од Бразилца Жоаа Фонсеке резултатом 4:6, 4:6, 6:3, 7:5, 7:5.
Спорт 29.05.2026 | 21:13
Меч је трајао четири сата и 53 минута. Ђоковић је четврти тенисер света, док је Фонсека 30. на АТП листи.
Српски тенисер је на почетку првог сета направио два брејка и повео 4:1. Фонсека у осмом гему првог сета одузео сервис Ђоковићу, али је српски тенисер задржао предност и са 6:4 славио у првом сету.
Ђоковић је други сет освојио после брејка у петом гему.
Бразилски тенисер је направио рани брејк у трећем сету, одржавао је предност до краја сета и одбранио је неколико брејк лопти и тако смањио на 2:1 у сетовима.
Фонсека је водио 2:0 у четвртом сету, али је затим Ђоковић изједначио на 2:2. Потом се играло гем за гем, а оба тенисера су пропустила неколико брејк лопти. Бразилски тенисер је у 11. гему дошао до брејка, а затим изједначио на 2:2 у сетовима.
Ђоковић је у петом сету имао предност 3:1, али је Фонсека у следећем гему узвратио брејком.
Оба тенисера су задржала сервис до 11. гема када је Фонсека направио брејк, који му је био довољан за сет и победу.
Фонсека ће у осмини финала играти против победника меча између Норвежанина Каспера Руда и Американца Томија Пола.
(Тањуг) Фото: АП

Коментари / 5
Оставите коментарИскрено
29.05.2026 22:46Свака теби част!..Ти си наш понос!
ОДГОВОРИТЕОко Гром
30.05.2026 01:24Глупан , њега сад дјеца разваљују . Умјесто да се нормалан повуче , јок сад све срозава освојено ... Крелац шта су паре ..
Предатор
29.05.2026 23:12Хвала за све што си учинио за нас. Ипак је време за пензију. Сачувај пре свега здравље и све остало. Ти си ГОАТ (ГОАТ). Жив нам био сто година
ОДГОВОРИТЕпензија
30.05.2026 00:01Изгубити од 20 година млађег тенисера није ни изненађење ни срамота. Мени је жао што ће онакву каријеру уништити непотребним бламирањем. Вријеме је да се посвети другим стварима. Хвала му на савему!
ОДГОВОРИТЕРе
30.05.2026 07:04Дали је четврто мјесто на свијету бламирање?Неволим ни ја кад изгуби али човјек ће се повући кад он одлучи и хвала му за све!