Бахатост власти: Окренуо теле на ражњу у дворишту школе
Замислите земљу у којој новоименовани јавни функционер одлучи да прослави долазак у фотељу тако што у дворишту јавне установе, у овом случају средње школе, наложи ватру и на ражњу окрене, како сам каже, „мало веће теле“. Звучи као сценарио за неку пародију. Нажалост, ово није фикција.
Република Српска 17.05.2026 | 09:09
Ово је реалност која се одиграла у дворишту Средње угоститељско-туристичке школе у Бањалуци.
Наиме, Борис Спасојевић, новоименовани помоћник директора Управе за индиректно опорезивање БиХ за сектор царина одлучио је да овако „прослави“ нову функцију. За <спан стyле="фонт-фамилy: 'ариал блацк', санс-сериф;"><стронг>Српскаинфостронг>спан>а> је потврдио да се теле заиста окретало у част његове нове функције, нагласивши да гозбу не плаћа он, већ „другари“.
Док се код нас граница између приватног ћеифа и јавног простора топи на ватри школског дворишта, вриједи се подсјетити како на овакве „испаде“ гледају у оном дијелу свијета који волимо називати „нормалним“.
У Шведској је 1995. године замјеница премијера Мона Сахлин поднијела оставку јер је службеном картицом купила Тоблероне чоколадице и неколико приватних ситница. Новац је касније вратила, али је принцип професионалне етике био неопростив. У Великој Британији и Француској министри и посланици редовно подносе оставке чак и за најмање злоупотребе државних фондова или када унајме приватне летове који нису стриктно оправдани државним интересима.
Тамо се подразумијева да сте, оног тренутка када преузмете јавну функцију, под лупом јавности.
Од четвртка, када је екипа Српскаинфо забиљежила овај догађај, нико од надлежних институција се није огласио. Гдје је Министарство просвјете и културе Републике Српске? Да ли је ово званични став просвјетних власти, да школска дворишта служе као приватне печењаре за прославу политичких и институционалних именовања
Ако ћутање значи одобравање, поставља се логично питање: Значи ли то да од сутра сваки грађанин, родитељ или случајни пролазник може ушетати у школско двориште, наложити ватру и испећи кокошку или прасе?
(Српскаинфо) Фото: Независне

Коментари / 53
Оставите коментарИнжењер
17.05.2026 09:28Кад видиш фаце 95% политичара, те политичке громаде, њихов језик изражавања, не можеш друго ни очекивати, сем бахатости и простаклука
ОДГОВОРИТЕРе
17.05.2026 09:55Боки сељак
Драган
17.05.2026 11:06Ха,ха,ха,прославља намјештење за одсјек царина!? Вјероватно најављује прославом како планира поштено и савјесно да ради.Земљо,отвори се!!! А што се школских дворишта тиче,уобичајена је појава да дјеца циркају бар пивце а о осталом се може нашироко дискутовати.Печење стоке на тим јавним површинама се подразумијева као културна манифестација.
Хик
17.05.2026 11:59Интелектуална фаца, јасно као дан!
Око Гром
17.05.2026 12:43Браво , маестро то почасти народ алал вера тако се ради ! Некти је са срећом рад . Цркни ЕУ од зависти .
аћим
17.05.2026 12:44Ја мислио њега окребули на ражњу пошто личи на говече.
Ззззззз
17.05.2026 13:13БАЈИНА РЕКТАЛНА ЗУНЗАРА ИНТЕЛИГЕНЦИЈА И ФАЦА КРОМАЊОНЦА КАО И КОД Ш̣ЕФА
Ниџо
17.05.2026 15:25Не дај се Боки нека цркну душмани.
Ризто
17.05.2026 21:49Мајсоре, 'оцел бити ста за поист? Мислим на великом одмору.
Мики
17.05.2026 09:33То сто наводите да се десава у цивилизованим демократијама се зове морална одговорност .На овим просторима стока не зна ста то знаци и зато овакви догадјаји нису ниста ново.Овај струцњак је инаце Додикова приколица која је годинама ухљеб у КК Игокеа ,академско звање је остра нула и као такав испуњава све услове да окрене теле у сколском двористу ,хо рук.
ОДГОВОРИТЕ4М
17.05.2026 09:43Јунац окреће теле на ражњу, невјроватно?
Цеца
17.05.2026 11:37Лик је наставник историје и географије! Директор царине. Сваста
Ре Драган
17.05.2026 12:59Све се слазем требао је на царини развалити ражањ али неби било ђака да бесплатно служе,као Баји на слави 🤮
реакционар
17.05.2026 09:35Бахатост и примитивизам без граница, без стида и срама.
ОДГОВОРИТЕОли
17.05.2026 09:49То је Бајин сектас из његовог села.Ста оцекивати од месара у његових слугу,фуј
Ре 4м
17.05.2026 12:51Јунац је млада животиња овај сектас има преко 6 банки,јос некако како изгледа али кад проговори куку леле🤮🤬
за РЕ
17.05.2026 14:40Несерендај ти магарче.
Младен
17.05.2026 09:38Ако је цлан црвене секте ,а јест ста ту има цудно,купују гласове за сендвиц и пиву,овај потез је квантни скок за црвене,то говори какав смо народ,зато нико са нама неце дасе игра,
ОДГОВОРИТЕqqq
17.05.2026 09:47будала нема задовољства у разумевању него само у томе да изрази своје мисљење народ страда тиранија влада додје време муке и невоље заиграсмо у коло дјавоље
ОДГОВОРИТЕОракле
17.05.2026 09:48То да се "ростиља" у двористу сколе јасно говори о унистеном образовном систему - ова Додикова власт је својом некомпетенцијом унистила не само привреду него многе огранке вазне за презивљавање и опстанак становниства!
ОДГОВОРИТЕХаха
17.05.2026 09:58Требало би да објавите какво звање има овај лик и кад га је стекао а иначе предаје на ПМФ у БЛ(за рублику вјеровали или не).Тај човјејк је оличење насег друштва које је већ одавно морално потонуло.
ОДГОВОРИТЕБлагостање
17.05.2026 10:00Ни једна диплома није гаранција интелигенције и културе човјека.Код нас се такви људи зову школованим будалама.Нажалост није изолован случај, а још жалосније што ће доћи да једу они који би требали то да сматрају срамотом.
ОДГОВОРИТЕНина
17.05.2026 10:06То мало веће теле су платили цариници ЦИ Градишка да се покажу пред новим помоћником кога часте већ годинама јер је Миле рекао да це он бити директор царина. Главна стручност му је родбинска повезаност са Додиком и црвена секта. Битно је напоменути да су на волетини били сви помоћници и дир Тегелтија а и остали важни сефови из царина са купљеним дипломама јер они су навикли да све купују и да се код њих све плаца. Ко је преузео најбитнији институцију дрзава је висе него очигледно, није потребан коментар.
ОДГОВОРИТЕФУКАРА
17.05.2026 10:28СЕЉАЦИНА ТАЈ ФУКЦИОНЕР ..ЗАКЛАТИ ЗИВИО БИЦЕ И ПЕЋИ НА ВАТРИ...ДА БИХ ŹДЕРАО ФУЈ ..ОВАЈ ЈЕ СТОКА НЕ ТЕЛЕ ..ФУЈ ЈЕЛИ ТАКВИ ФУКЦИОНЕРИ РАДЕ ДА УДЕМО У ЕУ..ПА ТОГА БИХ ОБЈЕСИЛИ У ЕУ..БИТАНГА ЗАОСТО У РАЗВОЈУ НИЈЕ ДАЉЕ ОД ГРАДИСКЕ ОТИСАО..МОЗДА ДО БГД..ФУЈ НЕЦОВЕЦЕ БОГ ЦЕ ТЕ КАЗНИТИ СМЕЦЕ ОД ЦОВЕКА..ТАКАВ ПРОФИЛ ЉУДИ ВОДИ РС .СПРЗИО ОН СВОЈОЈ ПОДРЕП..
ОДГОВОРИТЕТЕШКО НАМА
17.05.2026 10:29Могло би се рећи ,, волусина окренула теле" Телета више нема а волусина остаје волусина за вијек вијркова.
ОДГОВОРИТЕре
17.05.2026 18:24Ма није,Стојан је за дневницу окренуо теле.
Тако
17.05.2026 10:50Је кад се неписмена,необразована сировина доцепа власти од оних који су гори од њега ,назалост али то је наса реалност за коју се боре они сто подрзавају такво бахацење
ОДГОВОРИТЕМиле
17.05.2026 10:52Кава свиња таква маст, какав народ таква власт.
ОДГОВОРИТЕДоми
17.05.2026 11:03Па видите ли ви ретардиране фаце у цовјека!Овај је за психијатрије!
ОДГОВОРИТЕух
17.05.2026 11:03Директор УТТШ постао је кад сам ја био трећи разред те школе. Сад имам година
ОДГОВОРИТЕДодиков сељобер
17.05.2026 11:12Ова главоња је ишао у основну школу са Додиком негдје у Лијевче пољу. Док су обојица чували крмке заједно. То му је једина препорука.
ОДГОВОРИТЕХерер
17.05.2026 11:17Ови дебили су превазишли сваку границу !А Народ је стока која је то све дозволио и гледа!
ОДГОВОРИТЕперо
17.05.2026 17:32који народ,тако казе милокрад
Професор
17.05.2026 11:24Дупелизац гори од Николе Шпирића, овај Додиков потрчко је толико љугав да га у његовом селу како кажу сматрају највећим лажовом и сељаком, такав полтронизам кажу није виђен, питајте професоре са ПМФ у Бањалуци да ли је и кад је и како је ишао на факултет…жалосно је да овај лик може бити на царини , ругло за све грађане ….
ОДГОВОРИТЕИдеално
17.05.2026 11:31Како није могуце! Па погледајте ту умну фацу ако је то он на слици и све вам је јасно... Ексклузивни примјерак власти!
ОДГОВОРИТЕЖивко
17.05.2026 11:42Кркан остаје кркан како год га окренеш или гдје год га поставиш. Морална одговорност за кркана је шпанско село...
ОДГОВОРИТЕПровјерено
17.05.2026 12:09О овом се писало прије седам дана и човјек је све демантовао да није истина.Пекао је на свом приватном имању до школе.Према томе није истина.
Љубиса
17.05.2026 12:17Па цовјек има 72 године има ли ико младји а сколован он је одавно за пеннзије
ТЕШКО НАМА
17.05.2026 14:18Никола Шпирић књижевник из Прекаје који покупова станове у Бечу од продаје милионских тиража својих врхунских књижевни дијела. А о откупљивачу кромпира да не пишемо. Ма већа је чука од Иве Андрића само стручњаци никако да препознају знање надареност и способност. Андрић Нобеловац није знао дасе треба учланити у СНСД. Андрић Нобеловац није имао станове по Бечу.
Г....
17.05.2026 12:30Кад сам почео читати текст помислио сам да је у питању Никола Шпирић, најљигавије створење, кад оно неко мало бољи од њега.
ОДГОВОРИТЕКлм
17.05.2026 14:07Реалност је да ће се на њега лијепити "даме" из УИО као да је највећи фрајер. Гањао је да буде директор царина око 10 година, разумљиво је зашто слави.
ОДГОВОРИТЕВидо
17.05.2026 15:16Нека се наједе и замрси, од дебљине пукниће, а и њихово је свакако пролази, бахатости и превише, да брзо ће и шаторски снсд пјевачи у хапсану. Вриједи то чекати.
Ре
17.05.2026 18:42Е мој друже, гдје има дама на царини? Све старлете и угуране да не кажем шта.
Сарајево
17.05.2026 15:50Ја телеце главе
ОДГОВОРИТЕВолим те бахро
17.05.2026 18:11Види се да је нови на функцији. Они искуснији са висе стаза окрецу волове. Има се, мозе се. Хаха, који љаксофон.
ОДГОВОРИТЕНеморално ломентари!
17.05.2026 22:41Тако ви Србина вријеђате? Срби Србина вријеђају!?! Треба да му честитамо на избору и зажелио срећу и нека се веселе људи!
ОДГОВОРИТЕАло
18.05.2026 06:08Воли мали слатко.
Незгодан
18.05.2026 01:26Цуј то, засто не реагује министарство образовања и културе? Свидјало се то коме или не, ово је култура која данас влада не само РС или БиХ, него Балканом. Не постоје висе етицке/моралне границе, обзири, цаст и постење. Добили смо све сто смо заслузили, или бар велика вецина. Остали су или отисли, или су само колатерална стета. На крају крајева, теле на разњу нахрани руљу, а руља од књиге вајде нема! Цим се то немозе појести или попити, батали то.
ОДГОВОРИТЕСлободно
18.05.2026 02:14Системи се распадају годинама, ово цему свједочимо је страшно. Ту су сви своји, зато и не реагују, све увезано дрзавним буџетом.
ОДГОВОРИТЕТацно
18.05.2026 06:42Он је,поред свега осталог,дуго година био директор те сколе,а посто је из СНСД-а,сматра да дозивотно све сколско мозе користити за своје потребе.Сви Додини тако раде свагдје.
ОДГОВОРИТЕМилан
19.05.2026 08:59Овакав идиот да буде именован за такву функцију?
ОДГОВОРИТЕМаца
19.05.2026 21:32одлицно се уклопио управо због тога сто не разуимје ста му је посао!
ИСТОРИЧАР
23.05.2026 11:54Борис је у сродству са владајућом породицом па може да ради шта хоће
ОДГОВОРИТЕ