Огласио се Дмитриј Песков: Зеленски прави политичке грешке
Володимир Зеленски не успева да се носи са кризом у Украјини због деловања бројних спољних и унутрашњих играча, изјавио је портпарол руског председника Дмитриј Песков додајући да позиције Кијева свакодневно слабе као и да руски председник Владимир Путин у условима убрзаних међународних процеса реагује брзо и ефикасно како би заштитио интересе Русије.
Свијет 30.11.2025 | 13:03
Песков је за телевизију "Русија 1" навео да је украјински лидер направио бројне политичке грешке, посебно приликом доношења и потом повлачења законских аката.
Портпарол руског председника је, преносе РИА Новости, додао да Запад на различите начине контролише украјински Национални антикорупцијски биро (НАБУ) и Специјализовану антикорупцијску прокуратуру (САП), што додатно ограничава Зеленског.
"Сваки дан за Зеленског и кијевски режим је изгубљен дан. Док Кијев одуговлачи са мировним решењем, њихове позиције се погоршавају и на фронту и у влади", истакао је Песков.
Он је нагласио и да председник Русије Владимир Путин у условима убрзаних међународних процеса реагује брзо и ефикасно како би заштитио интересе Русије.
"Сви процеси у међународним односима су се убрзали. Наш председник реагује брзо и ефикасно, како би све одговарало интересима наше земље", рекао је Песков.
(Тањуг) Фото: АП

Коментари / 12
Оставите коментарНострадамус
30.11.2025 13:25Мозда би било боље, да се господин Песков брине о руским грескама, јер Зеленски је непријатељ.
ОДГОВОРИТЕАл је брз
30.11.2025 13:50И ефикасан тај твој шеф у Кремљу. Шта ли би рекла опозиција за ову агресију у Украјини,ништа ли би рекли за ове свакодневне дроноваке нападе по Русији, на рафинерије итд? Али он је то добро припремио, пуно раније, "брзо и ефикасно" искључиво опозицијске партије, слободне медије, увео диктатуру, баш као и бољшевици и нацисти у своје вријеме, да он може несметано да влада доживотно. Ма машала.
реалност
30.11.2025 14:44Њемацка мора да и овај пут, сада као водеца сила ЕУ, буде поразена од црвене армије!
За реалност
30.11.2025 20:07Шта је баби мило у сну јој се снило....не брукај се јадан
Здрале
30.11.2025 14:44Браво за браћу Русе ви само штитите положај Русије са не земље. Живела Русија милион година.
ОДГОВОРИТЕРе живјела
30.11.2025 17:38А оних милион палих у рату у Украјини? Јел? А сви они изгинули Украјинци који су они побили? Ти си један идиот.
Хелена
30.11.2025 15:22Када и ко је јос могао да стане на пут једној сили каква је Русија данас?
ОДГОВОРИТЕРе ..
30.11.2025 20:09Свашта🤪
Ре
30.11.2025 20:09свашта🤪 није болест све што боли
Влада
30.11.2025 16:51Руси се гузају 4 године рата против Украјине, а хтијели су да за 3 дана освоје!
ОДГОВОРИТЕНије
30.11.2025 17:44Тачно да су 4г него 3г.
Ало
01.12.2025 07:34А и ви руси.нсто.сила за 4 године нисте успијели.