У случају убиства Данке Илић једно вјештачење завршено

- По налогу Вишег јавног тужилаштва у Зајечару, Национални центар за криминалистичку форензику је извршио вештачење у склопу допуне истраге против Дејана Драгијевића и Срђана Јанковића, осумњичених да су 26. марта прошле године у Бањском пољу код Бора убили двогодишњу девојчицу Данку Илић.

Србија 23.09.2025 | 15:37
У случају убиства Данке Илић једно вјештачење завршено

Они су вршили просторно временску анализу кретања возила и особа са ближим карактеристикама на видео-записима на дан вршења реконструкције 16. јуна ове године и упоредили са просторно временском анализом кретања возила и особа забележених на видео-записима са локације Бањско Поље и дивља депонија града Бора на дан 26. марта прошле године када је девојчица нестала, рекли су за Тањуг у том тужилаштву.

Додали су да вештачење Факултета техничких наука, Департмана за саобраћај, из Новог Сада није завршено и није им достављено.

Реконструкција нестанка девојчице је обављена 16. јуна, и њој су присуствовали форензичари, припадници МУП-а, мајка девојчице, која је на дан нестанка била са њом, и осумњичени.

У оквиру допуне истраге, коју је наложио Апелациони суд у Нишу, поред реконструкције испитана је и И. И, мајка девојчице.

Допуну истраге раније је наложио Апелациони суд  у Нишу након што је два пута вратио решење о потврђивању оптужнице Вишем суду у Зајечару, с тим што је другог пута наложио да одлуку доноси потпуно ново судско веће и то Вишег суда у Неготину. 

Оптужницом, која је била предата суду, али и враћена на допуну истраге, Срђан Јанковић и Дејан Драгијевић терете се за кривично дело тешко убиство у саозвршилаштву, док је Радослав Драгијевић, отац Дејана Драгијевића, оптужен за кривична дела помоћ учиниоцу након извршеног кривичног дела и непријављивање кривичног дела и учиниоца. 

Тужилаштво је у оптужници предложило да суд Дејана Драгијевића и Срђана Јанковића осуди на казне доживотног затвора. 

Сумња се да су Дејан Драгијевић и Срђан Јанковић 26. марта у Бањском пољу код Бора најпре аутомобилом ЈКП "Водовод", где су били запослени, ударили двогодишњу девојчицу и затим је ставили у возило.

Они су, како се сумња, њено тело бацили на депонију, одакле су га касније преместили.

Тело девојчице није никада пронађено.

Радослав Драгијевић се сумњичи да је сину помогао да премести тело девојчице.

Рођени брат Дејана Драгијевића, Далибор Драгијевић, преминуо је 7. априла прошле године у просторијама Полицијске управе у Бору током задржавања.

(Тањуг) Фото: Архива/МУП Србије

Коментари / 3

Оставите коментар
Name

Мафија

23.09.2025 16:31

Неспособни цацијеви стручњаци са купљеним дипломама у систему лажи и корупције не могу ништа нити знају иста. А председник има изјаву : па шта?

ОДГОВОРИТЕ
Name

Око Гром

24.09.2025 10:46

Држава убица и дијете , то сад држава намјешта намиче тобож ти невини људи ово оно , а види се нису у стању мрава паука пипнут камол убит . Они су у стању изаћ из кола склонит мрава па наставит пут. А полиција је за вучића све у стању , ко и додина : убједит , наштимат и убит итд ....

Name

Дај те

23.09.2025 21:08

Нашима у Републици Српској, па да видите лако се то Ради, Ако треба, док кажеш Кекс , Само паре, паре, никад ништа бити неће,

ОДГОВОРИТЕ