Станивуковићеви ставови показују зрелост, одговорност и јасну визију изласка из кризе
Партија демократског прогреса на челу са Драшком Станивуковићем је показала сталоженост каква се дуго није видјела на нашој, увијек узбурканој, политичкој сцени.
Вијести 13.08.2025 | 10:33
Рекао је ово Зоран Савановић, члан Предсједништва ПДП-а, истичући да је ПДП странка која остаје одговорна према Републици Српској и сваком њеном човјеку.
"У временима политичких изазова и када је угрожена функција предсједника Републике Српске најбитније је рационално и мудро политички размишљати. Ставови које је изнио Драшко Станивуковић показују зрелост, одговорност и јасну визију изласка из кризе.
У времену када многи размишљају искључиво о фотељама и личним интересима, важно је имати политичаре који нуде рационална, реална и помирљива рјешења. Идеја да се у процес укључи академска заједница и пронађе нестраначко рјешење за добро свих грађана показује да ПДП мисли државнички, а не страначки. Управо овакви потези враћају повјерење грађана у политику и институције", каже Савановић.
Он истиче да у тренутку када је свима преко главе криза и подјела, Станивуковић нуди излаз који није у сукобима, него у сарадњи и одговорности.
"Ово је права политика, политика за људе, а не за појединце. Управо такве су и мјере које предлажемо, између осталог да се уведу униформе у школе, породична недјеља, да се удаље кладионице од школа, да се забрани емитовање ријалитија.
Такође, ПДП је више пута тражио смањење марже на лијекове, ПДВ-а на основне животне намирнице, ортопедска помагала, све како би се растеретили грађани са нижим примањима. На тим основама смо спремни да градимо просперитетније и успјешније друштво – поручио је Савановић и додао:
"Дјела која оставимо иза себе говориће највише о нама", закључио је он.
(БН) Фото: ПДП

Коментари / 38
Оставите коментарНи он
13.08.2025 10:37сам не вјерује у ово шта је рекао. Драшко је уцијењен од Додика
ОДГОВОРИТЕВиди овог
13.08.2025 11:29Новог увлакача предсједнику једне партије, и то драшку се увлачи, за невјеровати
Ре
13.08.2025 11:44Он је обицни лазов,као сто је додиг. Способан је само за куповину папака.
ре
13.08.2025 11:54ПДП је имао шансу да буде странка школованих, академских образованих људи. Сад су је одједном преузели средњошколци који једни другима говоре да су академици... једни друге тапсу по рамену и прицају хвалоспијеве по медијима али следеци избори це показати докле их је то довело...
јесте
13.08.2025 12:00Папци ретардирани лазови уобразени несколовани умисљени
Мирослав С.
13.08.2025 13:03Нема Драско појма, залутао па се сам себи диви како је велика, битна политицка фаца. Сто Доди влада тако дуго? Треба само погледати ко се нуди за владара у Српској, па це свакоме бити јасно. То је највеци проблем политике у Српској.
За Мирослав С
13.08.2025 13:08Он је исти као твој газда. Само лазе.
ОЛИ
13.08.2025 14:11Ти мене војводаја тебе се🤑
Ре
13.08.2025 21:43Хвалите ме уста моја. Лопов лопова штити. Шеф ти је прочитан и презелен за политику.
Коментар
13.08.2025 10:41Драшко и ови његови пулени само шире демагогију и покушавају сакрити да су уцијењени и купљени од Додика. Медјутим, сад су морали “изаћи на чистину”, а ту народ све види
ОДГОВОРИТЕWww
13.08.2025 11:12Никада више Драшкић.
Ре за правду
13.08.2025 18:29Боли вас истина, правда и памет ботови режимски. Е видите Драшкови корјени су са Змијања. Кочићевог краја.
Еј моја бједо
13.08.2025 10:45О каквој зрелости Станивуковића причаш? Пдп више никад неће бити ништа друго него полтрон снсд-а. Част изузецима којих има у странци. Био сам уз вас, више никада.
ОДГОВОРИТЕФукара
13.08.2025 10:47Драско се прави препаметан, неби он изборе сада посто је вец изабран за градоначелника, па можда мало касније ито дасе он кандидује испред опозиције, мало сутра
ОДГОВОРИТЕХудини
13.08.2025 10:48Дјела која ви остављате иза себе воде ка томе да ћете већ на следећим изборима доживјети фијаско!Ви сте некад солидну странку претворили у копију снсд-а,а драшкића у милорадову копију!
ОДГОВОРИТЕмислим
13.08.2025 11:40Тако је стета за ПДП.Тај зутокљунац купљени унисти такву странку.
Идеално
13.08.2025 10:51Ма ајде...угрозена функција предсједника...? А не мислис да је тај предсједник све цинио да ту функцију после њега нико и не обавља јер је њему незамисливо да неко мимо њега то обавља. Не мислис да он не мозе замислити да ми уопсте зивимо мимо њега, да нам он не кроји капу...
ОДГОВОРИТЕЗаборави
13.08.2025 10:53Твој сеф драскиц је заврсио кариеру! Цак ни додик није врједјао интелигенцију својих гласаца И партнера, као тај мали зли патуљак! Нека он скупља лајкове, није политика за њега!
ОДГОВОРИТЕМаки
13.08.2025 10:56Драшкови ставови показују да је Драшко (а и ти Зоране) незрео за било шта а поготову за политику. Ви бисте да Додик оде а да ви наставите Додикову политику. Е неће моћи. РС треба потпуно нове људе са новим идејама и новом визијом. Визијом мира, визијом мирне БиХ, визијом Европе и БиХ па тиме и РС у Европи. Засто??? Зато што је све остало пропаст. Европа је још увијек и бит ће још дуго простор на којем се најљепше и најугодније зиви. Нису то ни Америка ни Русија а поготову не Кина.
ОДГОВОРИТЕдисидент
13.08.2025 10:57Вас двојица балаваца и партијских ухљеба ухватите се каквог посла, корисног. Да вам није било партије били бисте да ћаћина дерана.
ОДГОВОРИТЕборац
13.08.2025 11:09Папци сте ви следеци.
ОДГОВОРИТЕмислим
13.08.2025 11:10Нема висе гласова за ПДП док је Драсковиц на целу.
ОДГОВОРИТЕНикад висе
13.08.2025 11:24Нема гласова само нива лица без књузица партијских строго НЕСТРАНАЦКИ!! Али не Академска Додигова!! Са кузмановицем умицевицем вулином! Драскиц додиговим гласовима си и оросле узбире е сад ни са његовим немозес@!!!!!! Народ прогледао преварио си народ !! У историју Ти и Цавуц!! ДВА ПРЕВАРАНТА!!!! гласаца !!!! То је васе дјело за историју !!!
незнам
13.08.2025 11:10Ко је овај нови папак.
ОДГОВОРИТЕЈаран
13.08.2025 11:11Предложи бабу за председника или тату они имају праве школе и дебело искуство.
ОДГОВОРИТЕСрбо
13.08.2025 11:12Све ви одлично радите, каква је оно гужва испред Соколског дома, полиција и приватно обезбјеђење, идите и погледајте а успут погледајте и тротоар према болници.
ОДГОВОРИТЕПриједорчанин М.
13.08.2025 11:35Драшко је умислио да преузме мјесто и кандидатуру умјесто додига,одавно он игра како додо свира,па он је тајкунов син гдје му татко живи у Љубљани,ма какав драшко,Вукан и Јелена остају искрени лидери опозиције,сдс нешто чека ко битни су и мисле да ће их неко молити,тамо су лидерска трвења од оснивања,њих је прегазило вријеме осим пар млађих чланова као посланици који би по мени требали прећи код Вукана или Јелене.
Јадо јадни
13.08.2025 11:19Каква твоја дјелааа кијаа!!???? Срам вас било натрпали се прљавиг нивца па се бахатите питкувате умрезени у од баба дједова кумова родбине осилили се заробили све институције дрзавне у своје лицне покривдни партијсма тј групама лопивааа калигуле 21 вијека
ОДГОВОРИТЕРајко Вукмир
13.08.2025 11:46Ко је госн млађани?
ОДГОВОРИТЕАха
13.08.2025 11:48Yесс yесс!
ОДГОВОРИТЕНемања
13.08.2025 11:48Станивуковић је продана душа, која ће уназадили и одвести ПДП у скуте Милорада Додика. Својим поступцима и подржавање м Милорада Додика чини све да опзицију растури. Доласком Станивуковића на чело ПДП та странка ће се распасти.
ОДГОВОРИТЕОоооооо
13.08.2025 11:54Чуј угрожена функција председника. Мали знаш ли ти шта причаш
ОДГОВОРИТЕМладене јави се
13.08.2025 11:55ГДЈЕ МЛАДЕН ИВАНИЋ ДА НЕШТО КАЖЕ ВИДИ ЛИ ШТА МУ УРАДИШЕ ОД СТРАНКЕ????????
ОДГОВОРИТЕХм
13.08.2025 11:57Хахаха, страшно, страшније и најстрашније показују.
ОДГОВОРИТЕзоран
13.08.2025 12:47драшко превртљивац,одсвирао своје
Бањалукаааа
13.08.2025 12:55Има у тој странци ико озбиљан..све сама дјецурлија..
ОДГОВОРИТЕСавановић 'тић
13.08.2025 13:18Нема овај дјечак довољно година да разумије зрелост, одговорност и јасну визију.
ОДГОВОРИТЕБрацо
13.08.2025 13:48Свака то цаст на зрелости млад си И то то не треба
ОДГОВОРИТЕ