Крије се и живи у Макарској, а тражи у БиХ пензију!?

Зоран Галић, бивши директор Граничне полиције и замјеник директора СИПА-е, који се налази у Хрватској и за њим је расписана црвена интерполова потјерница, предао је путем адвоката захтјев Заводу ПИО/МИО у којем тражи право на пензију, сазнаје Рапорт.

Вијести 15.06.2025 | 15:21
Крије се и живи у Макарској, а тражи у БиХ пензију!?

Сазнајемо да Завод ПИО/МИО још увијек није поступио по захтјеву и да ће одлука бити донесена у законском року.

Галић се, подсјетимо, већ другу годину налази у Хрватској. Он се крије и живи у Макарској. Тачније живи на релацији Тучепи Макарска гдје његов брат има бројне апартмане. Рапорт је недавно објавио и Галићеву фотографију из једног тржног центра у Макарској гдје купује воће.

Овај бивши полицијски званичник побјегао је из државе дан пред хапшење, то јесте 8. јула прошле године.

Из Тужилаштва  БиХ наводе да је Галић 8. јула поподне, након што је сазнао да ће бити ухапшен, "илегално прешао границу БиХ, те побјегао у Хрватску гдје се и сада налази".

Осумњичен је за злоупотребе положаја или овлаштења и примање дара у вријеме док је био директор Граничне полиције БиХ. За Галићем је расписана и интерполова потјерница, али је Суд у Сплиту одбио да га изручи БиХ.

Њега је с позиције замјеника СИПА-е разрјешио Савјет министара БиХ након вишемјесечне тракавице. Претходно је Галић путем адвоката поднио захтјев с разјешењем с дужности због тога што је остварио право на пензију.

Захтјев за разрјешењем дужности прије истека мандата, Галић је лани послао путем своје правне заступнице Иване Гризељ Ћорлука, а у захтјеву се наводи да је испунио услове за пензионисање.

"Достављамо вам захтјев на његов (оп.а. Зоран Галић) лични захтјев, односно споразумни престанак радног односа именованог с радног мјеста замјеник директора СИПА-е из разлога што је испунио услове за пензију и исти намјерава поднијети захтјев за признавањем права на пензију, након доношења одлуке по предметном захтјеву" стајало је у допису.

С обзиром да је Галић у полицијским структурама скоро 30 година, а у чину главног инспектора преко 15 година њему ће пензија бити већа од 2.000 марака. Истина, Галић има право по закону, као и сви грађани ове земље на пензију, али је морално упитно да је прима док се крије од бх. правосуђа.

Мјесецима прије разрјешења тврдио је да у Хрватској на лијечењу и да се налази на боловању. Но СИПА-и чији је био руководилац никада није доставио дознаке.

(Рапорт) Фото: АА

 

Коментари / 32

Оставите коментар
Name

ДелПо

15.06.2025 15:40

Захтјевати да се лично појави у фонду јер има неких нејасноћа око стажа!! Има стотину бирократских фазона који га могу ставити на чекање до даљњег све док се лопина не појави пред судовима у БиХ!!

ОДГОВОРИТЕ
Name

Ре

15.06.2025 16:12

Тако то раде угрожени, мајоризирани хрвати. Иначе носиоци еуропских вриједности...

Name

Релатива

15.06.2025 16:23

По закону Земаља Еуропске уније ако у земљи у којој тразис пензију имас било какви дуговања или било какви нејасноца прво се све ријеси судским путем и када остварио пензију морас да платис дуговања па теби ако ста остане.а овакви као Галиц прво требају да се ухапсе па онда да се ријеси слуцај пензије..

Name

Квргоња

15.06.2025 16:27

Па ово мозе само да се замисли и оствари у једној љустури и мафијаској дрзави попут БиХ неко ко се налази на интерполовој потјерници да мирно и лагано оствари пензију..Тај који му потписе рјесење за пензију треба да иде у затвор..а тај његов адвокат треба да буде ухапсен зато сто крије и сарадјује са неким којега трази и гони Интерпол.

Name

Коста

15.06.2025 16:36

Мора доци лицно да потписе

Name

Аа

15.06.2025 16:52

За такве као он нема бирократских фазона. Моје питање би било како је остварио право на пензију ако му је прекинут радни однос, можда има навршених 65 година, то не знам

Name

Xxx ДелПо

15.06.2025 17:02

А гдје се крије махмуљин штаке са њим Треба одлежати осам ипо год.

Name

Ре

15.06.2025 17:33

Како би ово некадашња служба ријешила....

Name

Мирза

15.06.2025 21:26

Врана врани очи не копа.

Name

Рамбо

15.06.2025 15:40

Ста је у БиХ морално ?

ОДГОВОРИТЕ
Name

Драгица

15.06.2025 15:53

БиХ је земља у којој странке именују на функције пљацкасе а кад се накраду бјеже по сусједним земљама. Све је то зацињено национализмом који је прихватио народ као изговор немој насег то је против народа. Неси лопови у нашој заштити. Шта смо ми у том случају😂😂

ОДГОВОРИТЕ
Name

Јадо

15.06.2025 16:01

Косфиковати му имовину пензију и плате ни под разно да ли бих та размишљана пала на памет рудару и да ли бих се власт упирала као у овом случају ста да ради ако не знате поднесите неопозиве оставке

ОДГОВОРИТЕ
Name

Ре Јадо

15.06.2025 18:01

Па ако си Јадо што си још осим тога? Школица упитна?

Name

Логика

15.06.2025 16:01

Па како ће га поштар наћи ако интерпол не може. Ко је овде луд. Криминалци у полицији , судству, скупштини, само их на њиви и на фабричкој линији нема.

ОДГОВОРИТЕ
Name

ре

15.06.2025 18:12

Запитај се ко је луд,какав постар,лијезе на картицу,па да је и у Бангладесу,добице пензију.

Name

Ре ре

15.06.2025 19:48

Добро јутро геније, открио си формулу, браво..

Name

Мики

15.06.2025 16:08

А ста је он то толико погријесио да не смије доци а и Хрватска засто не изруци ако постује закон то ви требало питат у Лиону.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Миркан

15.06.2025 16:10

Не крије се,видио човјека,сасвим нормалног,самог,полуголог,шета,купа се и имам осјећај да се понаша као да је овдје био на привременом раду а сад као да је у Аргентини.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Искрено

15.06.2025 16:15

Шта све криминалцима падне на памет???!! Па ово само код нас може.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Хм

15.06.2025 16:25

Нормално у БиХ је и зарадио

ОДГОВОРИТЕ
Name

Бања Лука

15.06.2025 16:46

Мора се лично појавити ли нема пензије..🤣🤣

ОДГОВОРИТЕ
Name

Реално

15.06.2025 16:48

Од кога је овај могао боље науцити. Из БиХ се краду милиони и сад запели за овог и то мало његове цркавице од пензије. Па да је украо пола од тога за колико га терете он уопсте неби ни тразио ту пензију

ОДГОВОРИТЕ
Name

Онако у пролазу

15.06.2025 16:49

Сто сам недодзе и неподнесе захтјев за пензију.

ОДГОВОРИТЕ
Name

ХДЗ и СНСД су штитили Галица

15.06.2025 17:07

Људи, ове двије странке су цијело вријеме и ститиле овог ХДЗ криминалца. Не само њега вец су инсталирале масу оваквих кадрова који разарају ово државу. Заједничко ХДЗ и СНСД ЈЕ КРИМИНАЛ

ОДГОВОРИТЕ
Name

анонимус

15.06.2025 17:31

у Босни се једино исплати да будес криминалац, не мислим на ове лоповцице коза јагње трафика итд који узимају себи за право да су опасни. Све преко 500000 је не казњиво.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Кики

15.06.2025 17:38

Најбољи доказ да су двојна држављанства за криминал направљена. Не разумијем зашто нека држава штити некога за кога постоје докази да је починио криминал. Ок, држављанин и те земље, па не изручује, али зашто му они не суде? Је ли мисле да код њих се неће криминалом више бавити?

ОДГОВОРИТЕ
Name

Реееее

15.06.2025 17:46

Цуј брат му има апартмане хахаха поријекло новца, одакле му, или су право власниство ,,бјегунца,, који клосар побјегао, бар Несиц и Миле нису побјегли него се суоцили са Тузилаством и Судом БиХ.

ОДГОВОРИТЕ
Name

брецало

15.06.2025 18:41

Треба му дати националну пензију заслузијо цовјек и то 4000км

ОДГОВОРИТЕ
Name

Народе глупи

15.06.2025 18:47

Нема везе о коме се ради, по закону има право на пензију у држави гдје је зарадио исту. Криминал са тим нема никакве везе. Адвокат од дотичног може све одрадити. Тако је по закону, ко се још држи закона.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Мирко

15.06.2025 19:46

Ако по закону има право на пензију то је јасно. Судски поступак је друга ствар

ОДГОВОРИТЕ
Name

Бањалучанин

15.06.2025 19:47

Поздрав за господина Галића

ОДГОВОРИТЕ
Name

Лепи

15.06.2025 20:23

Ви чувате Мамића, а ми ћемо Галића 😃

ОДГОВОРИТЕ