Објављена фотографија осумњиченог за масакр у Грацу

Убица из Граца, Артур А. (21) је живео са мајком, старијом браћом и мачком у мирном предграђу Граца. Ништа није указивало на то да би стидљиви, повучени младић могао да донесе незамисливу патњу штајерској пријестоници, а аустријски медији су сада објавили и његову фотографију.

Регион 11.06.2025 | 15:51
Објављена фотографија осумњиченог за масакр у Грацу

До прије седам година, Артур А. (21) је похађао часове информатике у новој средњој школи. Након пресељења због развода родитеља, Артур је прво похађао пословну школу, а затим је прешао у вишу средњу школу.

Услиједили су покушаји да се запосли на тржишту рада путем владиних програма запошљавања, али нису били успјешни. Артур А. је посљедњи пут похађао курс АМС-а 2024. године и наводно је био јако фрустриран.

У школу "Борг" у Грацу, гдје је у уторак покренуо пуцњаву и убио 10 људи, похађао је Одјељење за информационе и комуникационе технологије, није био добар ученик и понављао је разред прије него што је коначно напустио школу 2022. године без дипломе.

Током претреса куће, полицијски стручњаци за експлозив заплијенили су нефункционалну бомбу, као и планове за бомбашки напад.

Убио се пред 22. рођендан, мајци оставио видео

Артур А. је легално посједовао пиштољ "глок" и сачмарицу којом је убио десет људи. Поред девет ученика у доби од 14 до 17 година који су убијени, наставница је подлегла тешким ранама од ватреног оружја у болници.

Артур А. се убио у тоалету неколико недјеља прије свог 22. рођендана. Једанаест рањених особа тренутно није у критичном стању. Имају између 15 и 26 година и долазе из Аустрије, Румуније и Ирана.

Медији пишу да је Артур тврдио да су га малтретирали у школи. Оставио је опроштајни видео за мајку и браћу.

Шокирана мајка је видјела снимак 24 минута након што јој га је син послао на мобилни телефон и одмах је обавјестила полицију, али тада је већ било прекасно.

Комшија убице: "Био је тих и стидљив"

Већина ученика из школе у Грацу није ни познавала Артура А.

"Хеуте" је успио да разговара са најближим комшијом нападача, који је похађао стручну школу од новембра прошле године до јануара ове године.

"Био је тих и стидљив. У почетку нисмо разговарали недјељама. Али послије неког времена, добро сам се слагао са њим", рекао је он.

Чињеница да је стидљиви младић био способан за такав чин оставила га је потпуно запрепашћеним

(Блиц) Фото: Сцхреенсхот/X

Коментари / 4

Оставите коментар
Name

Саки

11.06.2025 19:38

Био стидљив и повучен,таквих се треба највише чувати,никад незнаш шта мисле.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Алпа Ћино

11.06.2025 21:30

Видиш му фаце,једно од ових модерних бића,ни сам не зна је ли мушко,женско,обоје,ниједно од тога,нешто треће,десето,не зна да ли је пошао или дошао,родитељи разведени,вјероватно одрастао с мајком,неким бијелим смећем,сваки дан дрогирана,триста тетоважа на себи итд....итд....неспособан завршити било какву школу,у Аустрији.....еј .... у Аустрији не може себи наћи посла,ал може набавити оружје и кренути редом убијати....жешћа промаја у глави....тата,боље да је издркао,него њега што је направио.....ал јбг....

ОДГОВОРИТЕ
Name

Ре

11.06.2025 23:11

Такви су га и малтретирали, баш као ти.

Name

Алпа Ћино

12.06.2025 15:39

Ја не малтретирам никога,нити сам кад малтретирао....,а нешто баш и не вјерујем у ту причу о малтретирању....ако и јесте,зашто сад поби неку другу недужну дјецу.