Утопистичка и дилетантска политика режима Републику Српску и све нас води у изолацију и неизвијесност

“Умјесто да да одговоре на питања о катастрофалној пљачки земље и њеној изолацији и томе како побољшати свакодневни живот грађана, власт љествицу тензија у земљи диже на максимум, правећи повољан терен за страх. Утопистичка и дилетантска политика Републику Српску и све нас води у неизвијесност”, рекао је члан Колегијума Представничког дома ПС БиХ из СДС-а Дарко Бабаљ у емисији “Глобално” БН телевизије.

Република Српска 09.04.2025 | 22:20
Утопистичка и дилетантска политика режима Републику Српску и све нас води у изолацију и неизвијесност

- Проглашавање њемачког министра Ане Лирман персоном нон грата у Републици Српској је дипломатски скандал, брука и срамота за Српску, каже члан Колегијума у ПД ПС БИХ Дарко Бабаљ (СДС).

Додаје да је Милорад Додик направио своју приватну државу, да стално некоме гура прст у око, а да посљедице трпе Српска и њени грађани.

“Ја у једном тренутку мислим да је господин Додик дошао, да је ту и да ради оно што је преузео 1998. године, а то је да уништи Републику Српску. Да је прекине на два дијела, један се зове запад, а једна исток. Да Брчко дистрикт припадне ФБиХ, да укине МУП Републике Српске. Ја се потенцијално бојим да је то његова мисија”, наводи Бабаљ.

- Додик нема никакву стратегију јер говори једно, ради друго, а мисли треће док је реалност нешто потпуно другачије, каже даје Бабаљ. Истиче да се, подизањем тензија, плаши народ којем су још свјеже ране од рата, да би се избјегла прича о правим проблемима, криминалу и корупцији.

“Нико не прича о “Виадукту””. Знате ли да сваког дана плаћамо камату од 9.000 евра. Знате ли да је то процес који је почео на 2 милиона КМ, а завршио већ данас на 110 милиона. Знате ли шта би значило да смо 100 милиона уложили у МУП Републике Српске, у опрему, да људи оду на систематски преглед који нису имали од 2017. године? Умјесто што смо дали 200 милиона КМ Рашиду Сердарову, могли смо да одвојимо 100 милиона КМ за здравство, а 100 милиона за образовање. У једној општини у Српској која има 20.000 становника дому здравља данас недостаје 10 доктора. То су проблеми Републике Српске”, јасан је Бабаљ.

- Не треба ширити страх међу народом него се вратити нормалном дијалогу. Иако Додик тврди да не разговара на нивоу БиХ, чињенице показу другачије јер се састанци одржавају, наводи Бабаљ.

“Ко сједи у Савјету министара, неки са Марса или ови из СНСД-а? Па ови из СНСД-а. Знате ли да је 22. децембра 2024. године усвојен Програм реформи за НАТО за 2023. годину? Знате ли да је сутра делегација НАТО-а у БиХ да разговара са свим члановима комисије, а ми причамо против НАТО-а?”, објашњава Бабаљ.

“Тај документ је на крају прихваћен и потписан, а сви се сјећамо приче “неће СНСД” и “неће Срби то прихватити”. БиХ није чак ни степеник, него је пола степеника, од чланства у НАТО-у. БиХ је даље отишла од Србије по том питању. То су чињенице”, тврди војни аналитичар Владе Радуловић.

Говорећи о активностима мисије ЕУФОР Алтхеа у БиХ, Радуловић каже да су се хеликоптерски летови интензивирали у задње двије, три године, те да у базама у Европи постоје снаге за брзо реаговање које су спремне да у случају потребе веома брзо дођу у Босну и Херцеговину.

“Број тих припадника се повећао. Има 5000 припадника у базама широм Европе који су спремни да у року од 24 сата буду упућени у БиХ? Када погледате вјежбе из серије “Брзи одговор” које се организују једном годишње, између осталог и у БиХ, видите двије кључне ствари које они увјежбавају. Прво је да унутар њиховог система координације, комуникације и комадовања те процедуре што брже увјежбају, да би се то што брже средило бирократија за случај да затреба да се снаге пошаљу и пребаце.

Друго је логистика, како за што краћи временски период на дате тачке, у одређеном тренутку пребацити људство, војну опрему која их прати и средства ратне технике”, објашњава Радуловић.

- У новом времену које долази треба бити мудар. Мир, стабилност и разговор немају алтернативу, а Европска унија је приоритет за нас, нагласио је Дарко Бабаљ.

(БН)

Коментари / 21

Оставите коментар
Name

Ја

09.04.2025 22:43

Бунт

ОДГОВОРИТЕ
Name

Јаа

09.04.2025 23:48

Ко ће да изведе народ на улице ????

Name

Питање

10.04.2025 06:20

Па што се онда не дигнете и не побунити, најлакше је сједити и кукати! Сад је идеална прилика да се овај лоповски режим свргне; сад или никад!

Name

Хннн

10.04.2025 07:46

ре питање Па зато што нам никада било боље није. Ево не могу да нађем конобара за кафану а керамичара за поправку чекам десет дана. Одмакните се мало од пропаганде, осврните се око себе и видјећете да су сви запослени. Наравно они који желе да раде. Пара некако има, а када се погледа возни парк види се да их има и преко нормалног. Кафане и ресторани пуни, а овамо се кука. За једну земљу која је под окупацимом ЕУ и коју иста сматра трећом земљом, својом рударском колонијом, добро се живи.

Name

И ја

10.04.2025 01:51

Не дирајте Додика! Он ради фантастицан посао за који је постављен. Идемо до краја!

ОДГОВОРИТЕ
Name

..

10.04.2025 10:37

Не лупајте. Због вас таквих нам је овако.

Name

Старк

10.04.2025 07:40

Ви се стално бавите посљедицама,умјесто узроком.Засто је она свабица прогласена персоном нон гратq,није безвезе.Засто је Додик промијенио Устав,није без разлога.Засто Трамп уводи ове царине,не без разлога....Знаци,људи,крените од узрока проблема,и то лијеците,а не посљедице.Исто као у медицини,док не ријесис узрок,стално це се понављати неке ствари.

ОДГОВОРИТЕ
Name

89

10.04.2025 10:37

Па знаци ти си за њих?? Видис како нам је лосе, а ти их бранис.

Name

Старк

10.04.2025 19:59

Не,ја сам против Смита,Лирманове,високих представника,страних судија,прегласавања......Увијек уз предсједника РС,звао се он Милорад,Драско,Љубиса,Јелена....

Name

лео

10.04.2025 08:45

Драги моји ви прицате о кризи,ја сам пензионер и радим са једним електрицарем као помоцни радник и имам дневницу сто марака и један оброк,ко год хоце имало да ради мозе фино да зиви. Са друге стране кукају они који спавају до дванест и послије тога им је свако крив за њихову љеност,и дрзава и локална заједница и све зиво е такви су ми најгори.

ОДГОВОРИТЕ
Name

ре

10.04.2025 12:22

Кукају ови што хоће на власт.

Name

Мирослав

10.04.2025 10:35

Миле це прогласи Изолацију за персона нон гратис.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Гате_7

10.04.2025 10:37

Гледао емисију. Бабаљ за предсједника.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Милосспенгла

10.04.2025 10:38

Бабаља нисам волио, али дефинитивно је јако мудар и паметан политицае.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Лаки

10.04.2025 10:38

Браво Дарко све у мету.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Добриња_4

10.04.2025 10:39

Нас Бабаљ. Браво докторе!

ОДГОВОРИТЕ
Name

Марко

10.04.2025 10:39

Оголио Додика. Браво цовјеце.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Милица

10.04.2025 10:40

Цовјек борац, диван. Бабаљ само јако. Преузми СДС.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Нане

10.04.2025 10:41

Само јако Бабаљ Дарко

ОДГОВОРИТЕ
Name

Лубура Владо

10.04.2025 10:42

Маринко Бозовиц је тата за вас све.

ОДГОВОРИТЕ
Name

БИБА

10.04.2025 11:21

Гдје одгивор ДОКЛЕ ОВАКО.Бабаљ прица прицу која се врти двадесет год.Политицарима никада није било боље. Верглају исте прице сваки дан да није ни Бабаљ не бих био то сто јесте.Сви су гадљиви.

ОДГОВОРИТЕ