Израелске новине блиске властима тврде: Додику речено да није добродошао и да напусти конференцију
Израелски медиј Исраел Хаyом објавио је да су израелски званичници затражили од Милорада Додика, предсједника Републике Српске, да напусти конференцију о антисемитизму у Јерусалему након што је против њега издат међународни налог за хапшење.
Република Српска 27.03.2025 | 17:41
Израелски медиј Исраел Хаyом објавио је да су израелски званичници затражили од Милорада Додика, предсједника Републике Српске, да напусти конференцију о антисемитизму у Јерусалему након што је против њега издат међународни налог за хапшење.
Суд Босне и Херцеговине у сриједу је издао налог за хапшење Додика, који борави у Израелу ради учешћа на конференцији организованој од стране израелског министра за дијаспору и борбу против антисемитизма Амицхаија Цхиклија.
Ова ситуација оцијењена је као најтежа политичка криза у Босни и Херцеговини од рата 1990-их.
Према наводима медија, након објаве налога за хапшење, израелски званичници обавијестили су Додика да није добродошао на скупу, што је довело до његовог повлачења с догађаја у пратњи делегације.
Додик се терети за подривање уставног поретка и напуштање земље упркос судским забранама.
Раније је првостепено осуђен на годину затвора те му је забрањено политичко дјеловање у наредних шест година, након што је игнорисао одлуке међународног високог представника.
Криза је ескалирала од јула 2023. године, када је парламент Републике Српске усвојио закон којим се оспорава надлежност Уставног суда Босне и Херцеговине.
Додик, који се дуго залаже за отцјепљење Републике Српске и има блиске односе с руским предсједником Владимиром Путином, донио је законе којима се државним институцијама Босне и Херцеговине забрањује дјеловање у ентитету с већинским српским становништвом.
Уставни суд БиХ привремено је суспендовао примјену тог закона. Додик је више пута пријетио отцјепљењем Републике Српске и њеним припајањем Србији, што су западне силе осудиле, упозоравајући да би то могло изазвати нове сукобе у региону.
Осим Додика, суд БиХ је издао међународни налог за хапшење и Ненада Стевандића, предсједника Народне скупштине Републике Српске, који је раније боравио у Србији, али се у међувремену вратио у Босну и Херцеговину. Како је саопштено, налози су прослијеђени Интерполу.
Република Српска, један од два ентитета Босне и Херцеговине, посљедњих мјесеци је у све већем сукобу са државним институцијама.
Ова ситуација озбиљно пријети Дејтонском мировном споразуму из 1995. године, којим је окончан рат у Босни и Херцеговини, а који је однио око 100.000 живота и раселио милионе људи. Западне земље сматрају да су посљедњи потези власти Републике Српске директно кршење тог споразума.
Исраел Хаyом су израелске националне дневне новине на хебрејском језику и са тиражом од 275.000 примјерака најраспрострањеније су новине у земљи. Окарактерисане су као "блиске влади Бењамина Нетанyахуа".
(Актуелно.ме) Фото:Илустрација
Коментари / 109
Оставите коментарБа
27.03.2025 18:04Мало су га избацили са конференције.Безвез троси новац рс
ОДГОВОРИТЕТреба
27.03.2025 19:13Треба да буде срамота све, ако је ово разлог, што су га избацили. Он је за све крив, пљачку, понижења, задужења, али за ово за шта је пресуђен не, можете променити још десет председника али ниједан не смије пренијети метар територије Републике Српске на иво БиХ.
Борац
27.03.2025 19:27Хахахаха само нас брука. Водите га на лецење.
Драган
27.03.2025 19:29Примитивац срамоти српски народ, тзв Израел је утврдио геноцид над палестинцима, побили 150.000 цивила, од тога 50.000 дјеце, све им сравнили са земљом, од 1948 они отимају палестинцима имовину, убијају их, примили их посље другог свј.рата и угостили а они их истјерали из домова, са своје земље, окупирали домовину, а онда Милорад Додик изјави у медијима да Палестинце треба протјерати и населити по другим земљама, замислите да неко додје у БИХ и казе србе треба протјерати из РС у Србију , срам да га буде, с нацистом Нетањахуом се церекас, биједо, стид ме сто сам србин због овог идиота
Иххаххаа
27.03.2025 20:00САД ЦЕ ДОДИК ДА КАЗЕ ЦИГАНИЈА ТЕСКА ОВИ ИЗРАЕЛЦИ СВАТИ ЦОВЈЕЦЕ ДА СИ ОСОБА НО ГРАТА..ЗАКЉУЦАЈ СЕ НЕБДЈЕ У ПОДРУМ У БАКИНЦИМА И ЦЕКАЈ СУДЊИ ДАН..
Јово Добојлија
27.03.2025 20:03Па само највеца будала и лудак мозецда се дигне да ода по свијету по неким самитима и које каквим глупостима а против њега расписана медјународна потјрница,,дали је он нормалан у опсте..
Ре
27.03.2025 20:11Сада љубојевицка сузе лије а вулицка је тјеси.
Маx
27.03.2025 20:51Гдје год се појави,он је непожељан.Све је то заслужио својим бахатим и некултурним понашањем и својом накарадном политиком.Непожељан је и у Србији и у РС,али он тога још није свјестан.Ко још у 21. вијеку воли аутократе и диктаторе.
Мирослав
27.03.2025 20:56Као сто су дусмани могли видети, преседник Српске је био на конференцији, и имао говор. Дакле дзаба ликујете. А оно о цему је прицао је истина. Правите ви конструкције, подмеците, лазите, да би били у милости Сарајева и илегалног свабе.
ре Драган
27.03.2025 22:44Јеси ли ти нормалан, Јевреји су пре Арапа живели на подручју Палестине. Хамас кога подржава доста Арапа, је терористичка организација. Против њих се Израел годинама бори!
Ре Мирослав
28.03.2025 02:19Мики, јеси се помолио свом грбавом богу? Ено га ко јајара бјези од Интерпола хаха
рере
28.03.2025 09:02Пресуђени криминалц им понудио наше ресурсе на тацни. Он тако иде и свима нас нуди ко год хоче да му помогне да се ослободи оптужница и потјерница.
МИТРО
28.03.2025 09:40Будзет је 77 милиона стаце му висе. Нерацунајуци године уназад
ре-треба
29.03.2025 11:15кад неко потписе уредбу о закону о неспроводењу одлука Уставног суда своје дрзаве, а то је потписао 2023. овај кога бранис и због тога је измеду осталог првостепено пресуден, онда свуда на планети звана Земља се иде у затвор
Марко
27.03.2025 18:04Јао бруке и срамоте!!! Ухапсите га висе да нас не срамоти!
ОДГОВОРИТЕГгг
27.03.2025 19:15Казе додик у интервју да су му увели санкције сто је подрзао трампа,а санкције уведене орије трамповог орвог мандата,а кад је трамп досао за пресједника у орви мандат само допунили санкције.па није вас морао ици дотле ?
Баја
27.03.2025 19:28Бјези куци лубино не срамоти нас по свијету дали си ти уопсте нормалан..Ухапсите овог мафијаса вец једном и спарите јадни народ..
Павле
27.03.2025 20:06Овоје циста измисљотома за Додика цовек писустово сједници сједио код премијера Нитрањахуа. Само лази износите.
Грозда
27.03.2025 18:06А Њима Додик смета твоја коса плава .Ош ти пљацко свој народ..Обогатијо си се ко Елон Макс.Бог те мазо.Ој мy Гот .Дај оставку и врати паре и иди цојку висе
ОДГОВОРИТЕре Павле
28.03.2025 04:23Погледај снимак како су га удаљили када је сјео поред њега.Нр морас се толико увлацити
Петровиц
27.03.2025 18:08Јели то могуце.🤣
ОДГОВОРИТЕБорац ВРС
27.03.2025 18:10Е мој Грбави више нигде ниси добро дошао,не врачај се ни у Републику Српску нек народ одмори од тебе и твојих лоповлука
ОДГОВОРИТЕДијагноза
27.03.2025 18:11Далеко доведе
ОДГОВОРИТЕславица лубарда вишеград
27.03.2025 18:12годинама пишем, указујем говорим...е коме није јасно нек види став Израела и јевреја...мислим да нам је свима ставио омчу око врата
ОДГОВОРИТЕРатко
27.03.2025 18:13Апси криминалца више. Завио нас у црно да црње не мозе
ОДГОВОРИТЕДодо
27.03.2025 18:14Е мој рудоња ђаба трошиш народне паре свјет нису Лакташи да твоје сељачке форе пролазе крај ти је близу тика така
ОДГОВОРИТЕДодик
27.03.2025 18:19Ста Радис Црни Сине
ОДГОВОРИТЕРисто
27.03.2025 18:22Која брука! Одеш у госте и они те ногирају из куће! Миле готов си! Војковићи неxт!
ОДГОВОРИТЕДо Дик
27.03.2025 18:22Најбоље му је да остане у Израелу па кад Трумп исели Газу да отвори ĉевапћиницу у Трамповом хотелу.
ОДГОВОРИТЕПапи
27.03.2025 18:24ХАХАХАХА
ОДГОВОРИТЕБЛ
27.03.2025 18:26😅🤣🤣 Толику бруку и срамоту али оправдану јос никад нико није доживио,браво Израел по том питању.
ОДГОВОРИТЕРе
27.03.2025 19:47Када читамо поједине "независне" медије долазимо до закључка да се они уређују у Сарајеву и ОХР-у који их и финансирају.
Ре ре
27.03.2025 20:13Опет ти магаре резимско.
некако с’ прољеца
27.03.2025 18:31ено му авион полетио из БГ и сад се спустио у Бамберг у Њемацкој !! Пратите на ФЛИГХТРАДАР24
ОДГОВОРИТЕПлан б
27.03.2025 18:31Брука и срамота.
ОДГОВОРИТЕВесна
27.03.2025 18:32Ма није ваљда, препостени Милорад је цијењен у цујелом свету.
ОДГОВОРИТЕБАЊАЛУКА ВРС ГЕНЕРАЦИЈА "72
27.03.2025 18:32Мисли Баја може са свима млатити као са Вишком,Караном и екипом "неможе нам нико ништа, ој ха ".Џаба израелска застава на палати ,џаба Америчка застава и Ђулијани,......Тако ствари функционишу у неком нормалном свијету.Није то повећај плате полицији ,гази докторе,укини ово,оснуј оно, изворни или дух Дејтона како се теби ћефне. Не радујем се ничијој муци , али што прије прође ова агонија прије це цијели Српски народ и сви народи у БиХ прогледати и кренути у боље. Сваким даном вашег останка само ће се продужавати агонија и закопавање у блато,биједу и изолацију. Одступите часно, ако треба пређите у Србију,идите у Русију они вас неће изручити и живите како хоћете, а имате од чега. Изгледа да само ви не видите да је ваша игра готова,........Ви сте нас довели на руб амбиса Има овдје довољно мудрих и паметних људи који ће водити народ у сигурну луку ,мир, просперитета и колико толико извјесну будућност.
ОДГОВОРИТЕYоки
27.03.2025 18:34Ау ста то би Миле црни Миле хихихихихи
ОДГОВОРИТЕРе
27.03.2025 18:44Дошао сам у Израел да говорим против антисемитизма, а умјесто тога сам доживио да будем непожељан гост”, рекао је Додо у интервјуу за “Тхе Јерусалем Пост”.
Ексер
27.03.2025 18:54Ово није Самар. Ово је Нокаут!
Гига
27.03.2025 18:35Некад је било у Тел Авиву преставниство Републике српске,само за ухљебе партиске,цисто бацање пара. Исраел ради сто Америка казе тако да је то то И врацај се куци да одговарас.
ОДГОВОРИТЕНxо
27.03.2025 18:53Па је л главоња посјетио успут кицено представниство у Тел Авиву?
Ре
27.03.2025 18:57Има ли и једног нормалног савјетника да га насавјетује и да стане са бескорисним будаласањем или га они наводе и увлаче на незаконите радње јер се и њима љуља столица одласком Додика. Не сваца да му је лакше промјенити себе и прихватити него мијењати цијели народ и стручњаке који запажају да није на правом путу.
Драган
27.03.2025 19:12Дали сте нормални,окреће се точак среце
Ја
27.03.2025 20:22Људи немојте тако без њега бит це нам досадно
незнам
27.03.2025 18:36Мозели он сватити да је дјубре и да га нико нетреба.
ОДГОВОРИТЕБрукање
27.03.2025 18:36Шамар за шамаром, брукање не јењава... на шта спаде велики вођа Додика.
ОДГОВОРИТЕБорац
27.03.2025 18:59🤣🤣🤣🤣😁😁😁🙏🙏🙏 ниси ти добро дошао нидје осим код Дачица и Вучица.
???????
27.03.2025 19:12Ја на слици видим да он прича да Натањахуом, неко лаже.
Ма
27.03.2025 19:13То му је намјестила опозиција и издајници можда и тамо има Бакироваца неце те више нико ни да слуша твоје монолога ниси више никоме интересантан СВЕТСКА СРАМОТА
Брука
27.03.2025 19:36Брука за РС. Брука за Србе у Босни. Ако то сад не видимо и не склонимо га онда нисмо боље ни заслужили.
Миле
27.03.2025 19:38Срам вас било само лазете За вас је доди краљ
ре ??????????
27.03.2025 20:46ено имаш на клиxу видео, како се дошуњо до нетањахуа и намјешта да га сликају ови са алтернативне и ртрс, и онда се ували да сједне до њега е онда су дошли да га фино замоле да напусти простор
Клиx
27.03.2025 18:39Бјезис у бл због интерполове потјернице, авион владе рс вец је отисао из бл у бг па це највјероватније по тебе у израел
ОДГОВОРИТЕОтац нације
27.03.2025 18:41Због свега овога треба дати пуну подршку Додику. Сви ми срби да подржимо предсједника. Вјерујте ово је одлучујући тренутак за независност Рс. Сада је право вријеме.
ОДГОВОРИТЕРе
28.03.2025 02:15Он може да буде само отац мафије.
Прле
27.03.2025 18:41Лаз никада неце побједити. Отисао си лагати на све стране па цак као историјске цињенице повезаности са јеврејима. Па зар мислис да они не знају ста се кроз историју овдје десавало?!! Назад керу.
ОДГОВОРИТЕКажу
27.03.2025 18:42Свита усмрдила мирисну атмосферу града Тел Авива, а говедо са гулаша кад отвори уста толико усмрди да се добро осјети да тукне, а није се огрно српском заставом и ишћераше га јер млого лаже и да не поквари конгрес, рекли му људи, није ти, бекане босански, ово шаторска шпрдња
ОДГОВОРИТЕАа
27.03.2025 18:44Мислим да су га американци у договору са Израелом навукли на танак лед , и да це га Израелска полиција ухапсити на аеродрому у Тел Авиву ако Интерпол објави потјерницу до сутра .
ОДГОВОРИТЕБрука и срамота његова!
27.03.2025 18:46Куку куку леле сто оде тамо несретник па га избацују и бјеже од њег нормални људи.
ОДГОВОРИТЕБорислав
27.03.2025 18:47Хахааа па он се,данас састао са Њефањахуом ,ало народе ...о чему ви
ОДГОВОРИТЕФићи
27.03.2025 18:49Држава је чудо
ОДГОВОРИТЕаха
27.03.2025 18:49ма вазно је да он иде о насем троску колико коста авијон па тамо смјестај и остало све незнам али није испод бар 30 хиљада сада потросијо насих пара , мозда мање али сумљам
ОДГОВОРИТЕРазум
27.03.2025 18:50Отићи у Израел и причати против прошле америчке администрације, као и неких претходних једнако је политичком лудилу неразумног човјека. Има лоше савјетнике
ОДГОВОРИТЕИлија цворовиц
27.03.2025 18:52Много добра реклама за Србску Республику.
ОДГОВОРИТЕЦоле
27.03.2025 18:56Немозе нам нико ниста паре су код додика!! Ее мој народе бруке!!!!
ОДГОВОРИТЕСрецко
27.03.2025 18:56Нека види докле је догурао, бице јос срецан ако га не ухапсе на аеродрому, вероватно неце, али ово је срамота за Српски народ, да такав дебил иде по свету и прица глупости и неистине, да је нападнут Српски народ
ОДГОВОРИТЕКум
27.03.2025 18:57Која срамота ово. Он је плаћеник од запада да уништи српску, ништа друго.
ОДГОВОРИТЕСвеСкупа
27.03.2025 18:57Додикови медији објавили слику како се он поздравља са Нетанyаху. Неки човјек сличан њему и мањи је од Нетанyаху. Види се да нису уши од Нетанyаху. Слике су све некако из профила. Само се срамоте.
ОДГОВОРИТЕЈаца
27.03.2025 18:57Брука, брука, брука и срамота.. Страшно.
ОДГОВОРИТЕГру
27.03.2025 18:59Он нема куд осим у Војковиће. Неĉе га Израел, нече га Руси, а Вучко ко Вучко кад му Амери заврну уши речи ће Рудоњи да не долази у Србију.
ОДГОВОРИТЕПапарацо
27.03.2025 19:00Ајде баја у Српску овдје си најбезбедније чека те окречена апартман на кули,
ОДГОВОРИТЕУчитељица
27.03.2025 19:02Дајте већ једном ухапсите то смеће од човјека! Постало је неподношљиво било шта читати или слушати а да је везано за њега. Фуј, која срамота за српски народ!!
ОДГОВОРИТЕРистан
27.03.2025 19:03Баш као шугави кер, сви га одбијају, а он упорно прилази. Не брукај српски народ и предај се ако имало стида имаш
ОДГОВОРИТЕЕххх
27.03.2025 19:03Мрш у бајбок! Докле ћеш да нас бламираш?
ОДГОВОРИТЕПеро
27.03.2025 19:04На шта спаде фукара само нас брукаНе памтида је неко избачен са бло које конференциијеИ то смо доживилиНа његовом есту ја би се убиоНема нико из њега у свијетуРуси далеко Обрана ионакохпое да избаце из ЕУ И КИна је СБ У била уз власти и институције БИХ.
ОДГОВОРИТЕxxxx
27.03.2025 19:04Лаж не пролази,успио је да цијели свијет сазна да се ради о увлакачу лажову и криминалцу који бјежи пред законом
ОДГОВОРИТЕХудини
27.03.2025 19:05Чуј,има блиске односе са Путином?Већу глупост одавно нисам чуо!
ОДГОВОРИТЕДејан
27.03.2025 19:15Битно је да сте ви одмах обајвили текст, па Србин је какав год био. Такви смо ми, њему ми треба да судимо а не устасе. Али не, ми ликујемо а они се сладе. Треба на све нацине оспоравати ову дрзаву па ваљда це и они схватит да боље зивјели и сарадјивали као 2 дрзаве.
ОДГОВОРИТЕРе Дејан
27.03.2025 21:36Можеш оспорават колико хоћеш БиХ ће и даље бити, а вас све мање.Боље вам је да смиром сједите јер нико не дира обични народ, ни Бошњаци ни вама тако мрско Сарајево није криво за финанцијску дубиозу у РС-у и за економску ситуацију.
Баја
27.03.2025 22:00Ајдее, кеве ти?
Миxер
27.03.2025 19:17Таман кад помислим да смо дотакли дно,он ме разувјери!!!! Па добро људи, докле ћемо чекати да га хапсе некакве агенције,народ на улицу и сву багру кад буде излазила из скупштине директно спровести у затвор!!!
ОДГОВОРИТЕНис
27.03.2025 19:19А Вуциц најављује некакву катастрофу умјесто да га Србија ухапси. За сваког предсједника се надје замјена, јер нико није незамјенљив.
ОДГОВОРИТЕВау
27.03.2025 19:21Ово је лаж, јер још није то ступило на снагу. Очекује се да се о томе одлучи у Лиону у сједишту Интерпола, у наредна 3-4 дана. Такође земље чланице нису дужне да се тога придржавају, нарочито ако одлука суда и тужилаштва због којих је расписана међународна потјерница, има политичке, расне или неке друге дискриминирајуће конотације.
ОДГОВОРИТЕМали Пера
27.03.2025 19:56Али Додика, Стевандица и Висковица тразе због дрзавног удара и ту нема имунитета.
Вау за Мали Пера
28.03.2025 06:48Ма јасно ми је, само пишем ово због чега се то не мора примјењивати. У његовом случају ће покушати Србија да издејствује да је политички прогон, јер је и у Србији исти тип власти као и у РС, ако не и гори.
Минкен
27.03.2025 19:22Мозеш само Србија Мадјарска код пајдаша ако те не хапсе зато позури
ОДГОВОРИТЕБудала као и ти
27.03.2025 19:23Престани да срамотиш и себе и народ,бруко лоповска.
ОДГОВОРИТЕХммм
27.03.2025 19:25Јад и биједа РС-а. Више ме срамота да кажем одакле сам
ОДГОВОРИТЕБк
27.03.2025 19:28Нека свијет види која је то будалетина ,лопов и примитивац! А Вулићка умјесто њега полаже вијенац палим борцима .Не зна се шта је горе по нас.Брука из дана у дан.
ОДГОВОРИТЕНико
27.03.2025 19:43Никад није осрамотио РС као Милорад
ОДГОВОРИТЕТртоје Ситносер Први
27.03.2025 19:46Е Велики Баја, Некад си био Армандос де Лукиводос,сад си обични Архиклатикур од Мале Воштанице. Изгубио си се и у времену и у простору!!?
ОДГОВОРИТЕЛео
27.03.2025 19:53Како непозељан када сједи поред Натањахуа.
ОДГОВОРИТЕРе:Лео
27.03.2025 20:50Сјео до Нетањахуа па га отјерали,неписмењаковицу!
Ре
28.03.2025 02:13У праву си. Сједио је једно 7 секунди, док није досло обезбјеђење.
"
27.03.2025 20:02Вулићка и Милорад. Срамота друге институције.
ОДГОВОРИТЕРееее
27.03.2025 20:34Снимак све говори, све да би се усликао, дипломатски скандал да сједа на непланирано мјесто за њега... а вуцко му рекао у повратку само продји крај мене не сврацај.
ОДГОВОРИТЕПинда
27.03.2025 21:04Ја блама бозе сачувај ! Нека нсм је бог на помоћи !! Фујчина тешка
ОДГОВОРИТЕXXX
27.03.2025 23:02Добро ти нама дошао Миле.Нека си се вратио у Бања Луку.Овдје је најсигурније.
Ало
28.03.2025 00:57Нзм ста он глуми, доклwн цовјек иде далеко.Како га нихе срам ти.израелци толико поболи дјеце палестинске. Он са хе толико вазан ,идо најмуне са сцене.Ало толико волис те имас те гориле око себе узми пуску и рат. Како тог цовјека тај вуцко подрзава.
Перо
27.03.2025 22:35Бозе, не могу да вјерујем да је овако изгубио контролу. Прије је знао да балансира на зици, цитаво тријеме, али сад у намјери да се спаси, тоне све дубље и дубље. Залосно. Сто је најгоре, срамоти нас све у својој паници за оцување властитог дупета.
ОДГОВОРИТЕСтрасно
27.03.2025 22:56Онај ко преноси непровјерене лази сауцесник је у лазима, а бн то радите намјерно.
ОДГОВОРИТЕЕто
27.03.2025 23:16Још Лактаси остају.. и ту ако га истјерају мјештани..ће да се качи о најближе дрво..ста друго???
ОДГОВОРИТЕРе
28.03.2025 06:44Свака част на мудрој посјети коју је направио господин Додик одласком у Израел! Треба одржавати добре везе са том државом да би се исчупали из раља свих оних европских политика које подржавају стварање исламске државе у БиХ!
ОДГОВОРИТЕЦаци
28.03.2025 06:52Сада ће очајан полицији којој је повећао плату и то момачки, рећи да иду на линију разграничења, а то ће нам бити почетак краја. Рекао је да ће ићи до краја, само не рече чијег.
ОДГОВОРИТЕРе Треба
28.03.2025 07:02Па он је пренио много тога,шта друго рећи ради опстанка на власти,шта каже"био сам наиван"!
ОДГОВОРИТЕПеро
28.03.2025 07:35Јели им "поклонио" икону. То је рудов пијацар, њега не треба пустати даље од Градиске. Не могу да схватим како су га уопсте позвали. Какве он референце има то је брдско-планински тип. Он купује људе парама које је опљацкао од дрзаве и народа. Онај сто је био ја мислим председник владе у Израелу Либерман му је то средио. Тај је долазио код њега у Бакинце и нормално зидов гледа само интерес. Рундов гдје год додје то је јад и цемер. Њему је гузица и образ ИСТО, али бас тако
ОДГОВОРИТЕБаве се
28.03.2025 10:35Обманама по наративу....
ОДГОВОРИТЕДариоДрагољубДацко Дуцко
28.03.2025 12:27Ово је чиста лаж
ОДГОВОРИТЕ