Србија завршила учешће на ЕУРУ

Фудбалска репрезентација Србије одиграла је нерешено са Данском 0:0 у 3. колу Ц групе Европског првенства у Немачкој, а овим резултатом такмичење завршава за "Орлове".

Србија 25.06.2024 | 20:50

Данска - Србија 0:0

Енглеска и Словенија су одиграле нерешено, тако да изабраници Драгана Стојковића Пиксија своју мисију у Немачкој скончавају на последњем четвртом месту у групи.

Имала је Србија своје шансе, али се стиче утисак да је притисак и нападачка игра дошла прекасно!

Пикси је изненадио комплетну јавност саставом, послао је Мијаиловића на терен од првог минута, почела је Србија и без Тадића и Влаховића, а игра у првом делу игре није била добра.

Рајковић је у неколико наврата спасао сигуран гол, а један једини ударац у оквир гола Данске у првом полувремену довољно говори о односу снага.

Други део игре, друга слика на терену.

Јовић и Тадић су ушли уместо Самарџића и Гудеља, а Србија је заиграла знатно офанзивније! Распламсала се борба, покушавали су наши момци, али без успеха.

У 53. минуту Јовић постиже гол после проигравања Тадића, али га судија из Француске поништава због милиметарског офсајда.

Од 67. минута, Србија је играла са три нападача, Влаховић је заменио Илића, а тотална офанзива је показала планове "Орлова".

Наставила је Србија са нападима, а умало је награђена у 78. минуту. Андерсен је ударио Митровића лактом у казненом простору, али је Летексје само одмахнуо руком.

Још једном је Митровић тражио пенал у 83. минуту када га је повукао Меле, али је уместо казненог ударца добио жути картон!

Сергеј Милинковић Савић је добио прилику у 87. минуту, а умало да постане херој Србије.

Тадић је све урадио, оставио му је идеалну лопту на 16 метара, али је СМС јако слабо шутирао.

Трудили су се наши момци, гризли, али нису могли до гола!

Испоставило се да је пораз од Енглеске у првом колу коштао "Орлове" пролаза, а један постигнут гол на целом Европском првенству говори да можда и нисмо заслужили да идемо у другу фазу.

Енглеска је завршила на челу групе, Данска је друга, Словенија трећа, а Србија четврта!

Занимљиво, Данска и Словенија имају исти број бодова, исту гол разлику, исти број жутих картона, а на крају је Данска друга због бољег скорта у квалификацијама!

Ток меча:

Друго полувреме

94. минут - Још једна прилика, пробао је Тадић, али Шмајхел сигуран! СВЕ ЈЕ МАЊЕ ВРЕМЕНА!

92. минут - Каква прилика за Србију, Тадић је урадио све, оставио лопту за Сергеја који је јако слабо шутирао!

90. минут - Пет минута надокнаде и наде за Србију!

89. минут - Нова прилика за Србију, Влаховић је шутирао главом, али одличан Шмајхел!

88. минут - Измена и у Данској, Ериксена мења Поулсен!

87. минут - Последња измена у селекцији Србије, Милинковић - Савић мења Лукића!

83. минут - Каква драма у Минхену! НЕВЕРОВАТАН притисак наших момака, тражио је Митровић пенал, повучен је од стране Мелкеа, а од свега жути картон за нападача Србије! Невероватна одлука Летексјеа!

81. минут - НАЈБОЉА прилика на мечу за Митровића. Влаховић се изборио за лопту, додао до Митровића, а овај шутирао са 6 метара поред гола Шмајхела!

78. минут - Митровић је остао да лежи. Андерсен је лактом ударио нападача Србије у казненом простору! Остаје да се види да ли ће реаговати ВАР! Ништа од казненог ударца!

73. минут - Још једна измена у Србији, Младеновић мења Мијаиловића! Живковић прелази на другу страну терена!

72. минут - Бацио се Сков Олсен као да га је ударио ауто у казненом простору Србије, али од пенала наравно нема ништа!

71. минут - Какав потез Тадића, петом је проиграо Мијаиловића, овај је центрирао, али Вестергард отклања опасност! Након корнера, опет Вестергард највиши!

67. минут - Влаховић мења Илића! Србија са ТРИ нападача до краја меча!

65. минут - Каква прилика за Данску, Вестергард је након корнера шутирао главом, али сигуран Рајковић!

64. минут - Прилика за Србију, лош центаршут Мијаиловића!

62. минут - Још једна прилика за наше противнике, али Хјулманд ОЧАЈНО шутира!

60. минут - Опасан напад Данаца, дуго је трајао напад, на крају је шутирао Хојберг, али преко гола!

57. минут - Отворила се утакмица у Минхену, много занимљивији меч гледамо у другом полувремену! Србија изгледа много опасније!

53. минут - УХ, поништен је гол Србије због офсајда! Тадић је проиграо Јовића, он обишао голмана данске, шутирао, лопту је у своју мрежу сместио Андерсен, али је подигнута заставица! Чека се ВАР!

51. минут - Још једна прилика за данску, Хојлунд је комбиновао са Сков Олсеном, овај шутирао, али му је ударац изблокиран. Одбранила се Србија и после корнера!

49. минут - Корнер за Србију, први на мечу! Тадић је центрирао, Миленковић покушао, али отклања опасност Сков Олсен!

49. минут - Распламсала се борба у Минхену, Данци су поново претили, онда је Србија кренула у контру, Митровић је повучен, али је француски судија остао нем!

48. минут - Данци су сада били опасни, два центаршута, али је реаговао Живковић!

47. минут - Притисак Србије, Митровић је бацио на муке дефанзивце Данске, али је интервенисао Вестергард!

46. минут - Двострука измена у репрезентацији Србије, на терен ће Јовић и Тадић, на клупу се селе Самарџић и Гудељ! Ово је много офанзивнија постава србије!

Измена и у Данској, Сков Олсен мења Винда!

Крај првог полувремена!

Прво полувреме

45. минут - Вукао је лопту Павловић 50 метара, проиграо је Живковића, али је Асндрија био у недозвољеној позицији!

44. минут - Покушао је Живковић, центрирао је, али је Вестергард лагано отклонио опасност!

42. минут - Још један опасан напад Данске, плели су мрежу око гола Србије, Меле је пробио, променио страну, уследио је центаршут, али је Рајковић опет одлично реаговао!

39. минут - Нова добра прилика за Данску, комбиновали су испред шеснаестерца Србије, шутирао је Винд, али преко гола!

38. минут - Србија није опасна у нападу! Чини се да ће нешто морати да се мења, у супротном, тешко ће "Орлови" до гола!

34. минут - Нови фаул Данаца над Митровићем. Изузетно грубо играју наши проитивници. Србија одлично парира, али нема идеју у нападу!

31. минут - Опасан напад Данске, Ериксен је покушао да проигра нападаче, али је фантастично реаговао Павловић! Корнер за Данце. Извели су кратко, шутирао је Хојлунд, брани Рајковић!

30. минут - Жути картон и за Хјумланда. Неконтролисано је стартовао на Илића!

27. минут - Ослободили су се "Орлови" притиска Данаца. Винд је био оштар у старту над Павловићем и зарадио је жути картон!

23. минут - Тотална конфузија у казненом простору Србије, притисак Данаца! Корнер је био за Данску, Винд је ушао у гол са Рајковићем и лоптом, али је она већ изашла ван терена, а био би и фаул фудбалера Данске!

21. минут - Каква прилика за Данску, Илић је погрешио, Ериксен тукао, Рајковић одбранио.

19. минут - Два корнера у низу за Данце, Ериксен је центрирао, али је Рајковић сигуран на голу!

18. минут - Још један опасан напад Данске, Меле прави много проблема одбрани Србије. Пробио је, покушао да центрира, али је изнудио корнер.

16. минут - Опасан напад Данске, Меле је центрирао, Бах је остао сам испред Рајковића, али није шутирао добро главом. Тражили су Данци пенал, али је Летексје само одмахнуо руком!

16. минут - Добар покушај Србије, Митровић је истрчао, али није имао подршку саиграча.

14. минут - Дуго комбинују репрезентативци Србије, али немају завршни пас пред голом Данске.

11. минут - Добро су комбиновали Лукић и Живковић, али ипак прејак пас за играча ПАОК-а. Прва претња Србије.

9. минут - Комбинују репрезентативци Србије на својој половини, лопта је у овом периоду меча више у ногама наших фудбалера.

7. минут - Високи пресинг Србије, Митровић је притиснуо одбрану Данске која је у проблему, али ипак успевају да задрже лопту у свом поседу!

4. минут - Жути картон за Миленковића. Био је штопер Србије у дуелу са нападачем Манчестер јунајтеда Хојлундом, чини се да је јавна опомена преоштра! Данци су направили фаул у нападу из слободног ударца.

2. минут - Данци имају више лопту у својим ногама, Србија је покушала дугом лоптоим, али непрецизно!

1. минут - Почела је утакмица у Минхену, први напад за Данце.

СРБИЈА: (3-4-2-1) Рајковић – Вељковић, Миленковић, Павловић – Мијаиловић, Илић, Гудељ, Лукић, Живковић, Самарџић – Митровић.

ДАНСКА: (3-4-1-2): Шмајхел – Андерсен, Кристенсен, Вестергард – Бах, Хјулманд, Хјобјерг, Меле, Ериксен – Винд, Хојлунд.