Пораз Србије у првом мечу на ЕП, Енглеска за гол боља

Фудбалери Србије у дуелу првог кола групне фазе на Европском првенству изгубили су од Енглеске 1:0.

Свијет 16.06.2024 | 21:06

Крај утакмице, Србија - Енглеска 0:1

Завршена је утакмице између Србије и Енглеске.

90'
Србија има још четири минута времена да постигне гол и изједначи против Енглеза. За толико је главни судија Данијеле Орсато продужио меч.

89' Ударац Сергеја из очаја - 0:1
Покушао је Сергеј Милинковић Савић са дистанце да постигне гол, али је лошта отишла далеко од гола Енглеске.

Жути картон за Пиксија - 0:1
Селектор Србије Драган Стојковић добио је жути картон због протеста код четвртог судије.

82' Одличан шут Влаховића, али добра интервенција и Пикфорда - 0:1
Влаховић је из окрета изненадио ударцем и своје саиграче, а што је важније и Пикфорда, међутим искусни голман је одлично интервенисао.

77' Кејна неће гол, али хоће пречка - 0:1
Џерод Боуен је неком од првих продора направио одличан дриблинг и варку шута, а потом центрирао са десне стране - лопта је дошла до Кејна чији је ударац главом одбранио Рајковић, лопта је потом окрзнула пречку. Добро се све покончало за тим селектора Стојковића.

76' Сака се није ни ознојио, а већ излази - 0:1
Букајо Сака је завршио меч, играће Џерод Боуен.

70' Ту је гол, али се мора доћи до њега - 0:1
Енглези одлично покривају простор, а уз то имају и правовремене реакције. Србија је у другом полувремену одлична у офанзиви, али јој недостаје мало да изједначи резултат.

69' Прва измена код Енглеза
Герет Саутгејт прави прву измену. На терену је везиста Челсија Галагер, а са терена је изашао Трент Александар Арнолд, који је са позиције бека премештен у везни ред.

64' Постоји жеља код играча Србије, али не и шансу - 0:1
Играчи Србије су у другом полувремену веома офанзивни, делује да играчи имају велику жељу за голом. То подржавају и навијачи са трибина, али не постоји шанса за поготком. Акције се окончавају испред шеснаестерца Енглеске.

Кајл Вокер други најстарији Енглез на ЕП
Бек Манчестер ситија Кајл Вокер је са 34 године и 19 дана други најстарији играч Енглеске који је наступио на Европском првенству.

Стјуарт Пирс је са 34 године и 63 дана и даље на првом месту.

61' Две измене у Србији
На терен улазе Душан Тадић уместо Саше Лукића и Лука Јовић уместо Александра Митровића.

Митровић је видно незадовољан због измене.

59' Митровић на земљи. играчи Србије траже пенал - 0.1
Александар Митровић је после акције Србије у којој је Филип Младеновић направио продор по левој страни и потом протурио лопту на петерац до нападача "орлова" пао и потом остао на земљи.

Спрема се промена у редовима Србије.

57' Енглеска кад год уозбиљи игру може до гола - 0:1
Игра се одвија као у боксерском рингу, али с једне стране је такмичар у супертешкој, а други боксује у полутешкој... Енглеска чим уозбиљи игру, односно чим консолидује задњу линију лако формира нападе и приморава играче Србије на повлачење и несмотрену кретњу.

52' Србија преузела иницијативу - 0:1
Енглези су се повукли, не нападају, већ чекају нападе Србије којих у другом полувремену има у сваком минуту игре. Енглеска не успева с лакоћом као у првом делу меча да дође до шеснаестерца.

49' Отворенија игра у другом полувремену - 0:1
Србија је заиграла отвореније у другом полувремену, добра органзација игре у одбрани, али опет везни ред каска у преносу лопте с једне на другу страну. Митровић најборбенији.

Растрачани Белингем – 56 додира са лоптом по целом терену
Осим што је постигао гол, и био играч над којим је направљено највише прекршаја, Џуд Белингем је имао највише контакта са лоптом на мечу – 56, од чега 53 између два шеснаестерца. Два пута је био у шеснаестерцу Србије, што је било довољно за погодак.

45' Почело је друго полувреме, Србија - Енглеска 0:1
Фудбалери Србије траже изједначење, а Енглези имају победнички резултат. Одлучујућих 45 минута је пред фудбалерима на "Шалке арени"

Оно што је занимљиво јесте да је Хари Кејн био потпуно изван игре у првом делу меча, међутим Енглска је показала сав раскош у коме ако једног играча затворите, други ће доћи до прилике.

Србија лоша у првом полувремену

Рутински је Енглеска дошла до предности од једног гола у првом полувремену.

У првих 20 минута Србија је била у потпуности подређен ривал и није успела да кроз посед дође до озбиљније прилике.

Након тога се Енглеска повукла и прилично дисциплиновано бранила, чекајући прилику да из контре припрети.

Показали су "орлови" у неколико наврата да су спосбни да пренесу лопту са једне стране на другу и припрете убацивањима са стране, али озбиљније прилике, осим оне Митровићеве и 20. минута није било.

47' Крај првог полувремена, Србија – Енглеска 0:1

45' Два минута зауставног времена
Главни судија на мечу Данијеле Орсато продужио је прво полувреме за два минута.

43' Костић у сузама напушта терен - 0:1
Филип Костић је у сузама напустио терен, а уместо њега ће играти Филип Младеновић.

41' Костић на трави - 0:1
Филип Костић је остао на земљи, излгеда да ће селектор Србије бити приморан на промену. Филип Младеновић је отишао на загревање.

40' Белингем најчешће фаулиран играч на утакмици
Гудељ је направрио прекршај над Белингемом, чиме је стрелац јединог гола за сада најчешће фаулиран фудбалер на терену.

Српски репрезентативац добио је жути картон.

39' Жути картон за Гудеља - 0:1
Судија Орсато је казнио Немању Гудеља због несмотреног старта над Белингемом на средини терена.

35' Србија примирила игру - 0:1
Србија је примирила игру и делује као да преузима примат на терену, Енглези су се вратили на свој део терена.

31' Везни ред Србије не постоји, играју дефанзиву - 0:1 Везни ред Србије лоше функционише, поготово приликом транзиционе игре. Играчи се много троше у праћењу противничке игре и не могу да направе више од два ваљана додавања. Линијски играчи, Костић и Живковић су готово неприметни у досадашњем делу меча. Влаховић је најистуренији, али до сада није успео ниједном да примири лопту када је имао ривала на леђима.

25' Транзициона игра изазавана грешком Влаховића - 0:1
Маестралан пас Влаховића, али за играче Енглеске. Нападач Србије је несхватљиво покушао да направи додавање кроз средину терена, с десне на леву страну, али су лопту пресекли ривали и потом је Трипије истрчао контранапад, али је имао лош баланс при шуту, те је Рајковић могао да одахне.

24' Варнице на терену између Белингема и Костића - 0:1
Филип Костић је после изгубљене лопте имао близак сусрет са Белингемом који да је ударио, без претходне провокације или било какве реакције.

21' Митровић без размишљања поред стативе
Велику шансу пропустила је Србија, након грешке штопера Енглеске Гуеија. Влаховић је пресекао пас, проследио лопту до Миторвића, који је без размишљања тукао поред гола Пикфорда. Најбоља шанса за Србију до сада.

20' Србија не може да повежа више од два додира - 0:1
Фудбалери Србије играју веома лоше у нападу, не могу да повежу више од два додавања у транзицији.

17' Опет иницијатива на страни Енглеза - 0:1
Фудбалери Србије нису успели да након примљеног гола направе иницијативу, односно притисак над противницима... Уместо тога, Енглези су наставили са мирном игром и теренском иницијативом.

13' ГОЛ! Белингем донео вођство Енглезима - 0:1
Лоша реакција играча Србије у дефанзиви, пролазак Саке иза леђа Филипу Костићу по десном боку, а онда га је Павловић сачекао, међутим без успеха, лопта је дошла до Белингема који је ударцем главом затресао мрежу Србије.

Са трибина стадиона чује "Ајмо, ајде, сви у напад", упркос томе играчи Србије и даље играју дефанзивно. С друге стране Енглези су веома сигурни с лоптом у ногама и одигравају кратке пасове. Саша Лукић у уводним минутима маестралан на средини терена, одлично затвара простор између Фодена и Кејна играча који уз Белингема чине офанизвну карику тима.

Фудбалери Србије су се одлучили да чекају играче Енглеске на својој половини. Добро су постављени изабраници селктора Стојковића и синхронизовано прате покушаје противничких напада

Фудбалери Енглеске су извели почетни ударац.

Част да први чују химну имали су фудбалери Енглеске, а уследила је химна Републике Србије "Боже правде".