Велика побједа Партизана против Албе у Берлину

Кошаркаши Партизана победили су као гости Албу у Берлину резултатом 94:83 у мечу 33. кола Евролиге.

Спорт 04.04.2024 | 22:32

Партизан сад има скор 15-18 и остао је у трци за пласман у плеј-ин. Шампион АБА лиге и даље не зависи само од себе, па му ни победа у последњем колу код куће над Валенсијом неће гарантовати 10. место ако Ефес победи оба преостала меча, а Басконија један. Алба има скор 5-28 и окончаће сезону као последњепласирана екипа Евролиге.

Већ после прве деонице Партизан је имао плус девет (23:14). У другој четвртини заблистао је Џејмс Нанели који је у том периоду дао чак 11 поена и тако помогао Партизану да на полувреме оде са плус 13 (47:34).

На почетку треће деонице Алба је пришла на минус шест (43:49 и 48:54), али је Партизан одбио тај напад домаћина и са двоцифреном предношћу (72:62) ушао у последњих 10 минута.

Три минута и 18 секунди пре краја после тројке Џејмса Нанелија Партизан је повео 84:72 и тако преломио утакмицу.

Београдски клуб је ка победи предводио Нанели са 19 поена, Кевин Пантер и Пи Џеј Доужер су дали по 15, Зек Ледеј 14, а Алекса Аврамовић 11.

Јоханес Тиман је био најефикаснији у домаћој екипи са 20 поена, Мет Томас је дао 16, 14  Стерлинг Браун, а 11 Јани Вецел.
 Партизан у последњем колу дочекује Валенсију.