Кошаркаши Србије побиједили Грузију - газе ка ЕП 2025.

Кошаркашка репрезентација Србије победила је Грузију резултатом 76:63 у мечу другог кола групе Г квалфикација за Европско првенство 2025. године.

Спорт 26.02.2024 | 19:51

Репрезентација Србије је одлично отворила меч, после прве деонице је водила 21:12, а средином треће је имала плус 13 - 38:25. Серијом 6:0 је окончала прво полувреме па се на одмор отишло вођством "орлова" 38:31.

Србија је лоше отворила трећу деоницу, па је екипа селектора Александра Џикића смањила на само минус четири (39:43) у 23. минуту. Одбила је Србија тај напад и повела поново плус 10 (51:41) у 26. минуту, а на крају треће деонице водила је 60:52. Смањила је Грузија на минус четири (56:60), али је Србија одговорила серијом 11:0 и у последњих шест минута ушла вођством 71:56, после чега утакмица и била преломљена.

Чету Светислава Пешића је ка победи предводио Марко Гудурић са 16 поена, Вања Маринковић је дао 15, Алекса Аврамовић 12, а Филип Петрушев 11. Торнике Шенгелија је био најефикаснији у Грузији са 17 поена, 15 је дао Џо Томасон.

У другом мечу групе Г Финска је као домаћин победила Данску резултатом 89:85 иако је на полувремену губила чак 16 разлике (42:58). Србија је тако једина са максималним учинком после два кола, Финска и Данска имају скор 1-1, док је Грузија почела са два пораза.

Србија наредне мечеве у квалификацијама игра у новембру, кад ће 21. гостовати Данској, а три дана касније ће угостити истог ривала. Пласман на Европско првенство ће обезбедити две најбољепласиране селекције не рачунајући Финску, која као један од домаћина Евробаскета има гарантовано учешће.