Убједљива побједа Звезде, Теодосић мађионичар

Кошаркаши Црвене звезде савладали су Милано у утакмици 21. кола Евролиге резултатом 62:76

Спорт 11.01.2024 | 22:46

Црвено-бели су одиграли фантастично прво полувреме.

Од старта су ушли са великом енергијом. Почетак меча је био изједначен. а онда невероватан хендикеп за Звезду. Хајнс је у истом минуту повредио Митровића, Недовића и Тобија.

Ипак то као да је додатно стимулисало црвено-беле који су са три узастопне тројке стигли до предности 15:23.

Предност је констатно расла , истакли су се сјани Теодосxич са асистенцијама, Гедраитис и Боломбој за 31:47 на полувремену.

Звезда је лоше ушла у наставак меча, Армани је серијом 9:0 за час преполовио предност.

Црвено-бели су се потом консолидовали и пред последњу деоницу имали +10 47:57

У четвртој деоници Армани је претио, али је Звезда успела да одбије све налете и забележи велику победу.

Утакмица је обиловала са много фаулова где поготово предњачили играчи домаћег тима.

Милош Теодосић је био један од јунака п тријумфа. Девет поена и пет асистенција Звездиног мага. Рокас Гедраитис је убацио 22 поена, Џоел Боломбој је имао 14.

Код Милана Ђордано Бортолани је убацио 14 за Армани, а Шабаз Нејпир шест, уз пет скокова и четири асистенције.

Након овог меча оба тима имају скор од 9 победа и 12 пораза.