АБА 2: Широки славио, Спарси понижени у Чачку!

Од клубова из БиХ, у трећем колу тријумфовао је само тим са ''Пецаре''.

Кошарка 17.10.2019 | 10:51
Широки Бријег, актуелни шампион Босне и Херцеговине, уписао је вечерас другу побједу у АБА 2 лиги.

Након што су у другој рунди тријумфовали над Рогашком резултатом 74:79, играчи којима командује Крунослав Крајиновић вечерас су стигли до првог домаћег тријумфа савладавши састав Динамика резултатом 83:79.

Веома добро је домаћи састав ушао у меч, завршивши први период разликом од осам поена (29:21), али су, потом, услиједила два ''сиромашна'' десетоминутна периода кад је у питању поентерски учинак десетоструког шампион БиХ.

У наредних двадесет минута Широкобријежани су постигли само 25 поена, што је београдски тим знао да кзани и у посљедњи квартал уђе при плусу од седам поена (54:61).

Гости су предност имали све до уласка у посљедња четири минута, кад је на семафору био исписан резултат 69:72, а онда им је пресудила ''далекометна паљба'' домаћина, који је до краја меча три пута био прецизан ван линије од 6.75 метара.

Јунак утакмице је бек Марио Дрежњак, који је гостима ''испоручио'' 28 поена, уз чак седам тројки, а његову сјајну ролу квалитетно је испратио Филип Краљевић који је постигао 19 кошева.

У гостујућем саставу прво име по поентерском учинку био је Ђоко Шалић (24), док је некадашњи члан Игокее Мирослав Пашајлић постигао 14.

Трећи пораз уписала је екипа тузланске Слободе, која, подсјетимо, ове сезоне први пут наступа у једном од разреда регионалног такмичења још од сезоне 2001-02, кад је одиграна прва АБА сезона у историји.

Вечерас су пулени Јосипа Панџе доживјели неуспјех на гостовању у Никшићу (73:70), а још увијек је без побједе и сарајевски Спарс, прошлосезонски финалиста плеј-офа за шампиона БиХ, који је вечерас ''залеђен'' у Чачку на -34 (96:62).