Куп РС: Крупа и Звијезда 09 у четвртфиналу!

Преостало је још само једно мјесто међу осам најбољих у Купу Републике Српске.

Фудбал 09.10.2019 | 18:32
Фудбалерима бијељинског Радника, који су јуче изборили наступ у четвртфиналу Купа Републике Српске, данас се придружило још шест екипа, а посљедњи учесник наредне фазе такмичења биће познат 30. октобра, када се састају Рудар Приједор и Борац.

Екипа Крупе, која заузима лидерску позицију у Првој лиги Републике Српске, пласман у четвртфинале изборила је преко Алфа Модриче, коју је на стадиону "Др Милан Јелић" савладала резултатом 1:2.

До вођства су у 11. минуту стигли гости поготком Адониса Билала, на 0:2 је у 58. минуту повисио Лазар Николић, а све што су домаћи до краја успјели да направе јесте да преко Стефана Тривана у 74. минуту смање заостатак.

Премијерлигаш Звијезда 09 је тек у посљедњих 30 минута, погоцима играча који су у другом полувремену ушли са клупе, сломила отпор Рудара из Угљевика.

Одбрану домаћег састава је "начео" Огњен Ђелмић у 61. минуту, а пролазак међу осам најбољих потврдили су Бадара Бађи и Федор Предраговић головима у финишу меча.

Текстилац из Дервенте је у Братунцу надиграо Братство и тријумфовао резултатом 3:6, док је Славен из Добрљина био успјешнији од Борца из Шамца уписавши побједу резултатом 2:0 захваљујући головима Бобана Здјелара и Озрена Граонића.

На двије утакмице, путник у четвртфинале постао је познат тек након пенал-лутрије.

У Невесињу је Борац из Козарске Дубице, лидер друголигашког запада, дошао до предности пет минута прије краја меча поготком Аднана Љутића.

Чинило се да је тим голом "пресудила" деветопласираном тиму источне групе Друге лиге РС, који је, ипак, у другом минуту судијске надокнаде, голом Николе Шаренца вратио неизвјесност, а потом пенале ријешио резултатом 4:2.

У Зворнику је Дрина након 27 минута имала 2:0 против Подриња, али је ту предност испустила већ до 47. минута.

Резултат се није мијењао до краја, а пенали су завршени у корист домаћег састава резултатом 5:4.