Чемпионшип: Вест Бром је нови лидер!

Судијска грешка саплела Лидс на Дену. . .  У овом тренутку, ситуација на врху табеле је потпуно замршена, с обзиром да је разлика између првопласираног и деветог на табели свега три бода.

Фудбал 06.10.2019 | 10:13
Квалитет судија у Енглеској је увек дискутабилан, а посебно оних арбитара који деле правду у Чемпионшипу. Овог поподнева на озбиљном удару навијача Лидса је Џејмс Линингтон, који је одлуком у 14. минуту да искључи Гаетана Берардија и досуди пенал директно утицао на резултат ове утакмице. Милвол је то повео голом Валаса са беле тачке, а након дуплиране предности од стране Бредшоа било је јасно да ће се гости тешко вратити у меч. Једино што је Лидс успео јесте да смањи резултат преко Алијоског - 2:1 (2:0).

Код искључења Берардија било је спорно то што се нападач Том Бредшоу превише провидно бацио, после чега ни сам није очекивао да ће бити досуђена најстрожа казна. Ипак, главни арбитар утакмице је досудио пенал и показао пут у свлачионицу дефанзивцу Лидса.

Пораз Лидса није успео да искористи Свонси, који је поражен од Стоука на свом терену (1:2), али зато јесте Вест Бромвич, који је у сјајној утакмици на свом терену савладао Кардиф резултатом 4:2 и постао нови лидер друголигашког каравана. Профитирао је и Нотингем, који се некако из другог плана пришуњао до деобе првог места, захваљујући победи над Бентфордом.

Свонси је против Стоука водио још од првог минута голом Ајуа још од првог минута, али су Клукас и Хоган донели преокрет свом тиму. Вест Бром је имао практично завршен посао у 71. минуту када је Остин повећао резултат на 3:0, али је Ворд са два гола потпуно вратио Кардиф у вођство. Свако дилему разрешио је Сојерс у надокнади времена.

Херој Нотингема у овој утакмици био је Бен Вотсон, који је постигао једини погодак на мечу у 56. минуту. У овом тренутку, ситуација на врху табеле Чемпионшипа је потпуно замршена, с обзиром да је разлика између првопласираног Вест Брома и деветопласираног Квинс Парка свега три бода.

ЕНГЛЕСКА 2 - 11. КОЛО: