Астанина лаганица пред Партизан!
Кајсар пао без отпора - 3:0. Астана лако пред Партизан: У првенству их чека фото-финиш! Казахстански клуб није имао проблема да савлада Кајсар пред друго коло Лиге Европе и окршај са српским тимом.
Фудбал 30.09.2019 | 15:36
Црно-бели су у суботу лако савладали Раднички из Ниша, а слично је било и Астани. Без икакве драме су на домаћем терену савладали Кајсар, пошто су већ после 25 минута имали предност од два гола.
Абзал Бејсебеков је довео Астану у вођство, да би Сергеј Хижниченко дуплирао предност домаћих. Управо је Хизниченко у другом полувремену поставио коначан резултат и тако потврдио 18. победу Астане у казахстанском шампионату.
Астана је наступила у "промешаном" саставу: Мокин, Пертсук, Томашевић, Постников, Шомков, Мујевски, Бејсебеков, Сигурјонсон, Хижниченко, Ротарију, Муртазајев. Да ствар по њих буде боља, у тиму није било Антонија Рукавине, Ненада Ерића и Луке Шимуновића.
У финишу тамошњег првенства ће, врло могуће, бити прави фото-финиш. Астана има 56 бодова, три мање од две првопласиране екипе Алматија и Тобола, који су на 59. Ипак, Астана има и утакмицу мање и потенцијал да и они стигну до тог броја бодова.
Алмати и Тобол до краја имају још два, а Астана три меча.
Потпуна драма владаће у првенству Казахстана у последња два кола. Шампион Астана има три бода мање, али и утакмицу мање, од лидера Тобола, тако да ће бити драме до фото финиша. А, можда управо тај фокус на борбу за титулу утиче на првака државе да му мало „побегне“ концентрација за предстојећи меч са Партизаном у Лиги Европе.
Као што је Партизан у суботу лако добио меч против Радничког у Нишу (4:1), тако је и Астана без трунке драме славила код куће против Кајсара – 3:0. Цела прича завршена је после 25 минута, када је домаћи тим имао два гола предности.
Први погодак дело је Абзала Бејсебекова, док је други погодак постигао Сергеј Хижниченко. Гол у другом полувремену, стрелац је био поново Хижниченко, послужио је само да Астана упише по погодак у оба полувремена.
А, играла је Астана чак са комбинованим тимом. Није било у саставу голмана Ненада Ерића, ни Антонија Рукавине, Марина Томасова, Луке Шимуновића...

Извор: мондо.рс/моззартспорт
Коментари / 0
Оставите коментар