СК: Одбојкашице Србије поражене од Јужне Кореје!

Женска одбојкашка репрезентација Србија изгубила је од Јужне Кореје са 3:1 у сетовима (25:21, 25:18, 15:25, 25:23) на Светском купу у Јапану.

Остали спортови 24.09.2019 | 08:19
Ово је био осми меч за наше одбојкашице на такмичењу и сада имају по четири победе и пораза и заузимају 6. место на табели.

Исти учинак има и Јужна Кореја, коју је до победе предводила Хијин Ким са 21 постигнутим поеном.

Најбоља код наше селекције била је, тренутно најбољи поентер Светског купа, Ана Бјелица, која је такође меч завршила са 21 поеном.

Двоцифрене су још биле Јелена Благојевић са 15, односно Катарина Лазовић са 11 поена.

Након прва два сета, које је Јужна Кореја рутински освојила, очекивало се да Азијаткиње са максималним резултатом реше овај меч.

Ипак, наша селекција успева да освајањем трећег сета продужи ову утакмицу, али то је било све од наших одбојкашица.

Поприлично изједначени четврти сет, који се играо "поен за поен", Јужна Кореја добија резултатом 25:23 и долази до победе.

Србија пред селидбу у Осаку, где ће одиграти последња три меча Светског купа, има половичан скор - по четири победе и пораза.

Такмичење наставља у петак дуелом против Јапана, од 12.20 часова по средњеевропском времену, дан касније заказан је меч са Кином (8.00), а онда у недељу и последњи дуел у којем ће ривал бити Доминиканска Република (5.30).

Извор: Б92/мондо.рс