ХОЛ: Процвјетало цвијеће и у Ротердаму!

Фајенорд савладао Ден Хаг на Де Кајпу.

Фудбал 15.09.2019 | 23:48
Лепши дани и Ротердаму. Фајенорд је везао другу узастопну победу у првенству, а првуи на свом Де Кајпу. Изабраници Јапа Стама савладали су Ден Хаг на свом терену резултатом 3:2, а његови играчи постигли су свих пет голова. Комични аутоголови Едгара и Тапије у финишу меча закомпликовали су посао домаћину, који ипак није дозволио потпуно изненађење на свом терену.

Фајенорд је фантастично отворио утакмицу, већ у 33. минуту имао огромну предност захваљујући головима Карсдорпа, Нарсинга и Фера, после чега је деловало да ће рутински стићи до победе. Све до до 77. минута је деловало да ће бити тако, а онда је несхватљиво лопту иза леђа Вермера послао Едгар, а само пет минута касније и Тапија. Ипак, у последњим тренуцима уткамице није било прилика пред голом домаћина.

Стамова екипа се пробила на седмо место са девет бодова након пет одиграних кола, док је Ден Хаг прекинуо низ од две победе и претрпео трећи пораз у сезони. Гостимна је то у овом тренутку довољно за пласман на тек 14. место на табели.

Фајенорду је ово било загревање за гостовање Ренџерсу у групној фазиу Лиге Европе, после чега га очекује гостовање Емену, где не би требало да има проблема када је у питању освајање бодова, а потом две првенствене утакмице код куће са АЗ Алкмаром и Твентеом. Ту ће имати шансу да се у потпуности врати у врх табеле.

ХОЛАНДИЈА 1 - 6. коло