ПЛ БиХ: Сарајево побиједило Радник!

Повратак у реалност - Сарајево боље од Радника! Послије обавеза на међународној сцени, "бордо" и "плави" одиграли занимљив меч на "Кошеву", у којем је домаћин био бољи за један гол.

Фудбал 19.08.2019 | 23:22
У посљедњем мечу петог кола Премијер лиге БиХ, снаге су на "Кошеву" одмјерили Сарајево и Радник, двије екипе које су се након елиминације у квалификацијама за Лигу Европе, окренуле домаћим такмичењима,

На крају, након занимљивих 90 минута, домаћи су славили 2:1 (1:0), те наставили поход ка врху табеле, док Бијељинци и даље брину бриге и тренутно су претпосљедњи тим лиге.

САРАЈЕВО - РАДНИК 2:1 (1:0)
/Велкоски 31, Шербечић 79 - Пецо 64/

Голом Крсте Велкоског, фудбалери Сарајева након првих 45 минута водили су против Радника 1:0.

Добро прво полувријеме видјела је публика на "Кошеву", прилика је било на обје стране, али је само једна од њих искориштена.

У 31. минуту Бењамин Татар одлично је упослио Велкоског, а Македонац прецизним ударцем савладао новајлију у редовима Бијељинаца, голмана Луку Билобрка.

Добру шансу на отварању сусрета у гол није успио да претвори капитен Радника Велибор Ђурић, док је након водећег гола домаћих, добру шансу да увећа предност имао Мерсудин Ахметовић, али остало је 1:0.

Успјели су гости у 64. минуту крунисати добру игру и изједначити преко Демира Пеце, након чега су имали још једну добру шансу, али је шут Махира Карића успио да одбрани Владан Ковачевић.

Петнаест минута касније, услиједила је казна и ново вођство "бордо" тима.

Бесим Шербечић, некадашњи играч Радника, најбоље се снашао након једне одбијене лопте и затресао мрежу Билобрка.

Покушао је Младен Жижовић измјенама да донесе промјену на терену, али резултат се више није мијењао.

Након петог кола, Сарајево је, уз утакмицу мање, на бод од првог мјеста, док Радник и даље остаје у зони испадања, са свега три освојена бода од могућих 15.

САРАЈЕВО: Ковачевић, Шабановић, Лазић, Хебибовић (63. Шишић), Гаврић (74. Ханџић), Ахметовић, Велкоски, Летић, Мустафић (67. Ђокановић), Шербечић, Татар. Тренер: Хусреф Мусемић.

РАДНИК: Билобрк, Радовић, Мекић, Васић (87. Зукић), Попара, Пецо, Максимовић, Деспотовић (82. Мотика), Карић, Ђурић, Шуберт. Тренер: Младен Жижовић.