Чемпионшип: Бамфорд води Лидс ка елити!

ВБА, Свонси и Милвол прате у стопу! Стоук једва до првог бода. . .  Мидлзбро је у хаосу, Чарлтон једва до бода.

Фудбал 17.08.2019 | 22:10
Ако се по јутру дан познаје, онда би ово коначно могла да буде сезона када ће Лидс коначно пробити баријеру која стоји преко деценију и по на путу повратка у енглеску фудбалску елиту.

После ремија с Нотингемом на Еланду, Лидс је лако прегазио Виган с 2:0, уз својеручни потпис двоструког стрелца Патрика Бамфорда!

Некада велики таленат из Челсијеве академије показао је зашто је међу најскупље плаћеним играчима у историји Лидса и ове године би заиста могао да буде човек који прави ту разлику потребну за одлазак у Премијер лигу!

Виган се добро бранио на ДW стадиону, али је онда је положио оружје у 34. минуту. Утакмица се решила у 65. минуту, када је асистенцију за погодак уписао Бери Даглас.

Исти број бодова после три рунде има и Свонси, који је у правој голеади на Либертију славио са 3:2.

Победа Лабудова иде на рачун Борхе Бастона, који је такође уписао две рецке крај свог имена. Први пут је то учинио у четвртом минуту надокнаде првог полувремена, када је поништио гол Џоа Рафертија у раној фази утакмице. Други пут је пробио баријеру гостију у 69. минуту, непуних 120 секунди пошто је Данијел Џонсон с беле тачке по други пут поравнао резултат. У међувремену преокрет у корист Свонсија донео је Бајерс непосредно по истеку пуног часа игре.

Попут Свонсија и Лидса добар посао направио је и ВБА на гостовању Лутону, где је резултат гласио 1:2 (1:0).

Из кеца у двојку! Боље за кладиоце није могло. Лутон је повео у 15. минуту од Корника, али је преокрет и тријумф Дроздова донео Дијангана после блицкрига у раној фази другог полувремена.

Милвол је једини гол у победи над Шефилд Венздејом добио преко Мета Смита у 37. минуту, мада је неколико тренутака касније Џед Валас оставио саиграче на цедилу због директног црвеног картона.

Мидлзбро би лако могао ове сезоне да се бори за опстанак ако се не буде нешто променило ускоро. Један бод после три кола није нешто што се очекивало у редовима Лавова. Други пораз ове сезоне дошао је од Блекбурна, који је славио голом Денија Грејема с беле тачке у 25. минуту.