Шабац је на побједу од "дупле круне"!

Шабац "потопио" Звезду у трећој четвртини и повео у финалу! Ватерполисти Шапца повели су у финалу плеј-офа Суперлиге Србије.  Узбудљив први меч финала плеј-офа. . .

Остали спортови 29.05.2019 | 23:30
Шапчани су у првом мечу савладали Црвену звезду 8:5 у свом базену.

Црвено-бели су повели 2:0 у Шапцу, али Вучинић са два гола доноси егал почетком другог полувремена.

То је подигло самопоуздање домаћем тиму који је у трећем периоду буквално "потопио" Београђане са пет голова, уз два поготка Тохоља за недостижних 6:3.

Осим Вучинића и Тохоља, два гола за Шабац постигао је и Марковић, а по један су дали Јанковића и Васовић.

Звезду су са по два поготка предводили Максимовић и Поповић, док су по један дали Шулц и Илић.

Друга утакмица на програму је 1. јуна у Београду. Шапцу је потребна победа за титулу, а уколико слави Звезда, играће се "мајсторица" наредне среде на његовом базену.

Шабац је освојио Куп Србије па има прилику да сјајну сезону заокружи историјском дуплом круном.

Финале плеј-офа Суперлиге:

Шабац – Црвена звезда 8:5 (0:1, 1:1, 5:1, 2:2)
Градски базен. Судије Путниковић и Виријевић. Искључења: Шабац 11, Црвена звезда 10

Шабац: Пијетловић, Ераковић, Марковић 2, Репановић, Тохољ 2, Велкић, Рогач, Лукић, Јанковић 1, Вучинић 2, Боловић, Васовић 1, Вујадиновић, Петровски. Тренер Мировић

Звезда: Краљ, Танкосић, Максимовић 2, Бурсаћ, Перковић, Васић, Битадзе, Жежељ, Илић 1, Поповић 2, Шулц 1, Радовић, Тодоровски, Милојевић. Тренер Филиповић

Извор: Б92/мондо.рс