Крај у Француској: Каен губитник дана и испао!

Дижон иде у бараж! Пораз Пари Сен Жермена на затварању сезоне. . .

Фудбал 24.05.2019 | 23:20
Последње коло у Француској разрешило је и последње дилеме када је Лига 1 у питању. Прошле недеље одлучено је ко ће у Лигу шампиона и у Лигу Европе, од вечерас знамо ко иде у Лигу 2, а ко у доигравање.

Каен је имао пол позицију, имао је зицер да у најмању руку остане 18. и кроз бараж са Лансом проба да избори опстанак, међутим екипа Фабијана Меркадала дозволила је себи да изгуби код куће од Бордоа - тима који је у најгорој форми и који гол није дао на три претходна сусрета. Жирондинци су вечерас добили Каен са 1:0 поготком Санкареа и послали га у другу лигу.

Бордо јер, иначе, уочи овог сусрета имао шест везаних пораза...

Дижон је чекао своју шансу, надао се киксу Каена и дочекао га. Антоан Комбуаре и његови момци режирали су преокрет против Тулуза и после 0:1 на полувремену стигли до 2:1 и баража. Јунак Дижона је Хулио Тавареш, стрелац другог гола у 62. минуту...

Амијен је био угрожен, али само под претпоставком да Каен добије. Пошто се то није догодило момци из Амијена нису имали разлога за страх. Одиграли су опуштено, добили Генган и потврдили опстанак.

Шампион Пари Сен Жермен сезону је завршио поразом, петим у сезони. Ремс је био бољи са 3:1.

Олимпик из Марсеља тукао је Монпеље на затварању - 1:0. Наш Немања Радоњић ни у овом небитном мечу није добио шансу од Рудија Гарсије. Читав меч српски интернационалац преседео је на клупи за резерве...