НБА плеј-оф: Вече без брејкова!

Домаћини поново сигурни.  Милвоки и Хјустон на пола пута до полуфинала.  Портланд и Бостон за савршено вече НБА домаћина.

Кошарка 18.04.2019 | 10:45
Милвоки, Хјустон, Портланд и Бостон одрадили су велики посао на путу ка другом колу плеј-офа НБА лиге. Сва четири тима и други пут као домаћини славили су против својих ривала, па у госте одлазе са максималних 2:0 у серији.

Бакси су били бољи од Детроита 120:99, Рокитси од Јуте 118:98, Блејзерси од Оклахоме 114:94, а Селтикси од Индијане 99:91.

Најефикаснији играч вечери био је Кајри Ирвинг из Бостона са 37 поена, а сјајан је био и вођа "ракета", Џејмс Харден, који је против Јуте уписао "трипл-дабл" убацивши 32 поена, уз 13 скокова и 10 асистенција.

Већ после прве четвртине Хјустон је имао 20 поена предности, тако да и други меч ове серије одигран без резултатске неизвесности.

Бостон је до победе над Индијаном дошао после неколико промена у вођству током утакмице, која је преломљена убедљивом игром домаћих у последњој деоници, коју су добили 19 поена разлике (31:12).

Детроит је на полувремену дуела у Милвокију имао поен предности (59:58), али је у трећој четвртини домаћин додао гас, добио ју је 35:17 и најавио последњу деоницу без неизвесности.

Најефикаснији био је Ерик Бледсо са 27 поена, а један мање убацио је Јанис Адетокумпо, уз 12 скокова, док је Крис Мидлтон додао 24 поена. Госте из Детроита предводили су Лук Кенард са 19 и Андре Драмонд са 18 поена и 16 скокова.

Кошаркаши Портланда и Оклахоме отишли су на "велики одмор" изједначени (54:54), али је домаћин потом брзо успео да се одлепи на недостижну разлику. Екипу су до победе водили Си-Џеј Мекалум са 33 и Дамијен Лилард са 29 поена, док је код гостију најефикаснији био Пол Џорџ са 27 поена.

Иако је био на корак од "трипл-дабла", Расел Вестбрук одиграо је далеко испод својих могућности, убацивши 14 поена, уз 11 асистенција и девет скокова.