КРК: Четвртина из снова Светог Ђорђа, а онда - ФМП!

ФМП са +54 испратио сензацију, чека Партизан у полуфиналу Купа.  Кошаркаши ФМП-а лако су изашли на крај са клубом Свети Ђорђе у четвртфиналу Купа Радивоја Кораћа победом од 112:58.  Тим из Железника оправдао је улогу изразитог фаворита и пласирао се у полуфинале Купа Кораћа.

Кошарка 14.02.2019 | 18:55
Свети Ђорђе, тим који је обележио историју као први тим који је из треће лиге Србије ушао у Куп, пружао је солидан отпор на старту и погодио седам тројки у првих десет минута, те се задржао у егалу при резултату 23:23.

ФМП се убрзо одлепио и другу деоницу добио са 31:11, а ништа боље по тим из Житишта није било боље у наставку. Члан АБА лиге је показао надмоћ над српским трећелигашем, и у трећој и четвртој деоници постигао по 29 поена, а у тим периодима противнику препустио девет, то јест 15.

Најефикаснији на мечу био је Стефан Ђорђевић са 20 поена, док су по 14 постигли Матиц Ребец и Стефан Момиров.

ФМП се у полуфиналу састаје са бољим из дуела између Партизана и Новог Пазара, а тај дуел је на програму у четвртак од 19.30 часова.

Преостали дуели четвртфинала, који су на програму у петак, су Црвена звезда – Динамик и Борац – Мега Бемакс.

Лидер Регионалне лиге Север, Свети Ђорђе, остварио је дуго очекивани деби на завршном турниру Купа Кораћа, а ФМП наставио низ сигурних победа које су тимови из АБА лиге последњих година забележили у четвртфиналним куп утакмицама.

ФМП - Свети Ђорђе 112:58 (23:23, 31:11, 29:9, 29:15), на већ традиционалном попришту борби за "Жућкову левицу", у нишкој дворани "Чаир".

Дуел учесника првог и четвртог ранга такмичења завршен је очекивано убедљивом победом фаворита, али је и мотивисани тим из Житишта имао своје блиставе тренутке.

Пулени тренера Марка Бољца у првој четвртини су после три-четири минута "опипавања пулса" заиграли сјајно, убацили седам тројки из првих девет шутева и неколико пута долазили до благе предности.

Како је почела друга четвртина, "пантери" су заиграли знатно чвршће у одбрани и конкретније у нападу, користећи своје предности у брзини и снази.

Имали су серију 17:2, па пред крај првог полувремена кренули у нови налет, који је ишао чак до 19:0, па су у 25. минуту стекли огромних 70:34.

Све у свему, рутинска победа ФМП, који ће се у полуфиналу у суботу састати са бољим из дуела Партизан - Нови Пазар (19.30).

ФМП: Јеремић 9, Шешлија 6, Радовановић 8, Пауновић 7, Ребец 14, Пот, Бурсаћ 6, Ускоковић 9, Рит 11, Ђорђевић 20, моиров 14, Војиновић 8.

СВЕТИ ЂОРЂЕ: Остојић 5, Вулин 5, Ћућ, Томић 22, Крстановић 3, Миљанић 3, Угрчић 2, Станић 3, Павловић, Шупут 2, Ђокић 3, Тривуновић 2.

19.30: Црвена звезда - Динамик

Полуфинални мечеви су у суботу од 17.00 и 19.30, а финални сусрет је у недељу од 17.00*