ШПА: Сјајан фудбал на Аноети!

Четири гола у првом полувремену, укупно пет.  Сосијед напада, ризикује, даје аутоголове, али поново побеђује! Тим из Баскије славио против Еспањола – 3:2.  Гол, асистенција и црвени Мерина – Сосиједад бољи од Еспањола.  Фудбалери Реал Сосиједада победили су Еспањол 3:2 у мечу 19. кола шпанске ЛаЛиге.

Фудбал 14.01.2019 | 23:21
Сосиједад је водио 2:0, Еспањол је успео да ту предност анулира поготком Налда и ауто-голом Дијега Љорентеа, да би Вилијан решио питање победника.

Сосиједад је повео после само три минута игре голом Микела Мерина који је покупио "отпадак" после корнера.

Већ у осмом минуту Вилијан дуплира предност пеналом, да би Еспањол у 32. минуту Налдо главом из корнера смањио на 1:2.

Љоренте неспретно реагује у 45. минуту и даје ауто-гол за 2:2 после шута и пречке Баптистаа који је можда био и у офсајду у тренутку када је добио лопту.

Судије то нису провериле, акција је настављена и гол за Еспањол је признат. Коначан резултат поставља Вилијан Жозе у 63. минуту који својим другим голом, а после сјајног центаршута Мерина до друге стативе.

Мерино десетак минута касније добија црвени картон, али Еспањол не успева да искористи вишак на терену да се још једном врати у егал или чак победи. Сосиједад је после ове победе на осмом месту ЛаЛиге са 25 бодова, а Еспањол је десети са бодом мање.

Једну од најбољих утакмица ове сезоне у Примери гледали смо на затварању 19. кола!

Реал Сосиједад - Еспањол 3:2 (2:2).

Мање од 10 минута било је потребно да домаћи фудбалери поведу 2:0, међутим, гости су успели да изједначе до одласка на одмор.

Занимљиво, прва три гола постигнути су после корнера. Додуше, други из пенала, али досуђеног због играња руком на центаршут из угла, а четврти је био аутогол Љорентеа након што се лопта одбила од пречке и његове неспретне реакције.

Нерешен резултат трајао је до 63. минута, када је Вилијан Хосе на другој стативи после центаршута са десне стране искористио неспоразум гостујућих дефанзиваца и голмана, па спретном реакцијом спровео лопту у мрежу.

Ређали су се потом напади Еспањола, посебно када је Реал Сосиједад остао са играчем мање због искључења стрелца водећег гола, Микела Мерина у 75. минуту, али промене резултата није било...

Сосиједад са новим тренером Иманолом Алгуасилом поново игра озбиљан фудбал. Даје голове, напада, ризикује и побеђује. После тријумфа у Мадриду над Реалом, Баскијци су успели да реше ребус и своје Аноете. Против Еспањола забележили су тек други тријумф у сезони на свом буњишту – 3:2. Довољно да дођу на само три бода од зоне Лига Европе.

Међутим, поново су навијачи Сосиједада морали да преживе трилер. Иако је домаћин већ у осмом минуту имао капиталних 2:0, драматургија је тек тада почела. Еспањол није желео да падне без испалљеног метка.

Екипа из Каталоније је у 32. минуту преко Налда смањила резултат. Били су бољи гости почетком наставка. Међутим, Сосиједад је могао да страда захваљујући кардиналном киксу Дијега Љорента у 58. минуту. Када се чинило да је опасност отклоњена, Љоренте је затресао сопствену мрежу.

Био је то сигнал да Сосиједа крене у још један јуриш. И такав резон им се исплатио. После одличне тимске акције и центаршута на другој стативи најбоље се снашао Виљам Хозе и лепо погодио мрежу.

Испотавило се да је то био коначан резултат. Мада је Еспањол надирао и промашивао изгледне прилике.