Партизан и Цедевита се узалуд надали: Будућност појела ФМП!

Будућност се вратила на треће место! Подгоричани без већих проблема у Железнику стигли до 10. овосезонске победе у АБА лиги.  Ђетићи без проблема славили у београдском предграђу - 87:70.

Кошарка 14.01.2019 | 21:30
У последњој утакмици 15. кола АБА лиге, ФМП - Будућност 70:87.

Епилог меча могао се наслутити већ у завршници другог квартала када су се Подгоричани серијом 10-0 “одлепили” на 17 поена разлике (27:44).

До високог вођства Будућност је повукао Филип Баровић који је у првом полвремену убацио 12 поена уз само један промашај.

Налет гостију прекинуо је тројком Јеремић у 18. минуту али “плави” су брзо вратили разлику, а средином треће деонице стигли и до највеће предности у мечу: +22 (39:61).

У финишу ове четвртине Драган Апић је серијом 9-0 смањио заостатак домаћих на “само” 13 поена. После кратког одмора, Будућност је на први кош у последњој четвртини чекала два и по минута (Коти Кларк - 49:63), па су играчи ФМП-а добили на самопоуздању.

У 33. минуту Апић је погодио кош, уз фаул и реализовао слободно бацање којим је разлику спустио на 11 поена (52:63). Минут касније Ускоковић је тројком смањио на 10 поена (55:65), али је Будућност вратила разлику у следећем нападу, преко Ерла Кларка (2+1). Крило “плавих” погодио је у 35. минуту за бег на 55:70, а одмах за њим и презимењак Коти са пенала за +17 и мирну завршницу…

Надали су се навијачи Партизана и Цедевите да би ФМП могао да направи мало изненађење и победом против Будућности помогне црно-белима и Загрепчанима у борби за другу и трећу позицију уочи плеј-офа. Међутим, црногорски представник у АБА лиги испоштовао је вишегодишњу традицију и прилично лако славио на гостовању у београдском предграђу: ФМП – Будућност 70:87

Иако је екипа Јасмина Репеше била уморна од дуплог кола у Евролиги, ФМП просто није био конкурентан. Са лошим шутем споља и врло меканом одбраном, Пантери су могли само да буду десет минута конкурентни тиму из Подгорице.

Будућност је одиграла добар меч. Ништа више од тога, али и то је гостима било довољно да без много потрошње  дођу до победе. У неколико наврата имали су предност од 18 поена, ФМП је успевао само да припрети...

Пантери су се држали некако у првих десет минута. Потом су потонули. Будућност је правила велике проблеме домаћину после пикенд рол игре. Блистао је Немања Баровић, пратили су га Кларк и Џексон.

Ђетићи су после 20 минута имали 16 поена вишка. Већ тада се знао победник дуела у београдском предграђу. Истина, сјајни Драган Апић задавао је силне проблеме Јасмину Репеши. Центар Београђана меч је завршио са 26 поена и шест скокова. Он је једини био двоцифрен у табору домаћина, што довољно говори да ФМП није био у стању да парира квалитетнијним гостима.

Код Будућности најбољи је био Кларк са 17 поена, док је Баровић додао 16.

Ђетићи су овим тријумфом задржали трећу позицију са скором 10-5. ФМП сад има шест победа и девет пораза.

ФМП – Будућност 70:87 (16:20, 16:28, 16:13, 20:26)

ДВОРАНА: ФМП-а, ГЛЕДАЛАЦА: 400 СУДИЈЕ: Матеј Болтаузер, Дамир Јавор, Владан Шундић

ШУТ ЗА ТРИ ПОЕНА: ФМП 7/30, Будућност 6/19, СЛОБОДНА БАЦАЊА: ФМП 15/28, Будућност 17/24, СКОКОВИ: ФМП 20+5, Будућност 30+6, АСИСТЕНЦИЈЕ: ФМП 23, Будућност 25, УКРАДЕНЕ ЛОПТЕ: ФМП 3, Будућност 5, ИЗГУБЉЕНЕ ЛОПТЕ: ФМП 16, Будућност 16, БЛОКАДЕ: ФМП 5, Будућност 2,

ФМП: Ребец 8 (12ас), Рит 8, Пауновић 4, Ускоковић 6, Јеремић 7, Момиров, Апић 26, Пот 6, Радовановић 3, Шешлија, Вашингтон, Боверс.

БУДУЋНОСТ: Џексон 10, Кол 4 (7ас), Су.Шеховић 7, Е. Кларк 17 (5ск, 3ас), Баровић 16, К. Кларк 15, Се. Шеховић, Гордић 5, Битадзе 4 (8ск), Поповић 5, Бел, Николић 4.

Победом у предграђу Београда, "плави" су прекинули серију од три везана пораза у гостима (од Црвене звезде, Крке и Цибоне). Следећег понедељка имаће прилику да у Морачи преузму другу позицију на табели од Цедевите.

Изабранике Јасмина Репеше претходно очекује евролигашки дуел у Морачи са мадридским Реалом (петак 19:00).

ФМП - Будућност 70:87

ТАБЕЛА: Звезда 15-0, Цедевита 11-4, Будућност 10-5, Партизан 9-6, Мега 8-7, ФМП 6-9, Цибона 6-9, Морнар 6-9, Задар 5-10, Олимпија 5-10, Игокеа 5-10, Крка 4-11.

Извор: мондо.рс/мондо.ме/моззартспорт