Најдоминантнији спортисти у 2018. години: Новак у Топ 10!

ЕСПН направио је листу спортиста који су обележили годину на измаку, а међу њима нашао се и српски ас.

Тенис 14.12.2018 | 22:45
Новак Ђоковић окончао је сјајну сезону повратком на прво место листе најбољих тенисера света, што је препознао и реномирани ЕСПН, који га је уврстио међу 10 најдоминантнијих спортиста у 2018. години.

Угледна америчка телевизија саставила је топ листу 20 спортиста који су сјајним успесима обележили годину на измаку, а српски ас заузима 10. позицију.

Он је једини тенисер на том попису, док је његова колегиница по спорту и пласману на светској листи, Румунка Симона Халеп, на деветом месту.

Ђоковић је имао фантастичан други део сезоне, у којем је освојио четири турнира - по два гренд слема (Вимблдон и УС Опен) и мастерса (Синсинати и Шангај), а потом је годину окончао на челној позицији АТП листе, иако је у јуну заузимао тек 22. место.

ЕСПН, окренут више спортовима популарним у САД, на прво место те листе сврстао је америчку гимнастичарку Симон Бајлс. Она је у 2018. освојила четири светска злата и постала прва атлетичарка која се окитила са минимум два најсјајнија одличја на сваком Светском првенству на којем је наступала.

До сада је учествовала на четири планетарне смотре и на њима освојила укупно 14 златних медаља, уз по три сребра и три бронзе.