ЕП: Други пораз Хрватица, Бучески разбила Њемице!

Неагу у историји ЕП! Рукометашице Мађарске и Румуније забележили су победе у другом колу Европског првенства у групама Ц и Д.

Остали спортови 03.12.2018 | 21:20
Мађарице су до првог тријумфа стигле против Хрватица са убедљивих 24:17, а исход меча је био јасан већ после првих 20-ак минута када су повеле 11:6.

Северног српског суседа су предводиле Хафра, Ковач и Ковачич са по пет голова, док је четири постигла Шацл.

Најефикаснија у другом поразу хрватске селекције била је Кресник са осам погодака, али је саиграчице нису испратиле у нападу.

Румунке су засело на чело групе Д великом победом над Немачком 29:24.

И Румунке су већ у првом полуврмену имале пет голова предности (12:7), али Немице успевају да се примакну на два гола заостатка почетком другог полувремена (14:12).

Међутим, средином другог дела игре Румунке су разбиле Немице серијом 9:3 за недостижних 25:16.

Доминирала је Елиза Бучески са чак 11 голова, док је на голу импресивна била Дениса Деду са 37% одбрањених шутева, а успела је и да постигне један гол.

У историју је ушла Кристина Неагу која је постала најефикаснија играчица ЕУРО са 206 голова на континенталним турнирима.

Немачку је предводила Бенке са девет погодака, али није имала адекватну подршку саиграчица.