АБА: Игокеа немоћна против шампиона!

Сјајна партија Томислава Зубчића и његова 32 поена, 10 скокова и четири украдене лопте нису били довољни Игокеи да избјегне домаћи пораз од Будућности, 78:85.  Будућност се коцкала у Лакташима, Зубчић ипак није могао сам.  Коти Кларк и Немања Гордић водили шампиона до победе.

Кошарка 14.10.2018 | 21:40
Актуелни шампион АБА лиге, Будућност из Подгорице, контролисала је цијелу утакмицу против Будућности и сасвим заслужено славила побједу у Лакташима.

Трудили су се изабраници Ненада Трајковића, али нису успјели пронаћи рјешење за сјајног Котија Кларка, који је убацио 19 поена, те Немању Гордића, који је додао два мање, уз шест асистенција.

Ни сјајно вече и 32 поена Томислава Зубчића, уз 10 ухваћених лопти и четири украдене, није помогло Александровчанима да избјегну други пораз ове сезоне пред својим навијачима.

ИГОКЕА - БУДУЋНОСТ 78:85 (22:20, 13:21, 21:26, 22:18)

Ушли су домаћи растерећно у меч, након што су остварили гостујући тријумф против Цибоне у прошлом колу.

Тим Александра Џикића одиграо је још један веома добар меч у Лакташима, али се домаћин, баш као и у недавном дуелу Суперкупа, није предавао и у неколико наврата био је близу да окрене меч у своју корист. Нажалост по њих, није успио.

Игокеа је тимски била успјешнија од Подгоричана када су скокови у питању (30-26), па се види да су Александровчани имали велику жељу да вечерас забиљеже тријумф.

Иако су већим дијелом другог полувремена гости имали двоцифрену предност, пет минута прије краја сусрета Игокеа је опасно запријетила, стигла на само два поена заостатка, али је у одлучујућим тренуцима најбољи појединац на мечу Зубчић промашио зицер, а након тог кикса играчи Игокее нису успјели да се врате.

Кошаркаши Будућности победили су у Лакташима екипу Игокее са 85:78 (20:22, 21:13, 26:21, 18:22) у утакмици трећег кола Јадранске лиге и вратили се у горњи део табеле.

Браниоцу титуле ово је други тријумф у регионалном такмичењу, а Игокеа је уписала други пораз.

Гледаоци у Лакташима видели су меч са занимљивом завршницом, иако у првих мах и није деловало да може да буде тако.

Најефикаснији у подгоричкој екипи био је Коти Кларк са 19 поена, а два мање убацио је Немања Гордић. Игокеу је предводио Томислав Зубчић са 32 поена.

Будућност је после уводних минута последње четвртине имала плус 12 (70:58) и деловало је да ће на миран начин привести утакмицу крају. Али...

Изгледа да увек има то али код Будућности ове сезоне. Уместо да потврде оно што су направили до тада, изабраници Александра Џикића закомпликовали су себи ситуацију и дозволили противнику да се врати у меч.

Томислав Зубчић је код домаћина био апсолутно најбољи кошаркаш и управо захваљујући њему Игокеа је пришла на два поена заостатка (75:73) на три минута пре краја.

Ипак, Зубчић није имао довољно снаге и свежине у самој завршници да доведе Игокеу до потпуног преокрета, па су Коти Кларк и Немања Гордић одбранили тријумф Ђетића.

У наредном колу, Игокеу у суботу очекује веома тешко гостовање у Београду екипи Црвене звезде.

ИГОКЕА: Кел, Талић 11 (4 ас), Лешић 12, Адамовић 2, Јанковић, Зубчић 32 (10 ск, 4 укл), Милошевић 0, Радивојевић 1, Илић 2, Рикић 8 (6 ск), Лорбек 9, Гевин 1.

БУДУЋНОСТ: Џексон 7, Ивановић 4, Шеховић, Е. Кларк 10, Баровић 9, К. Кларк 19, Гордић 17 (6 ас), Крефт 5 (5 ас), З. Николић, Омић 8 (8 ск), Поповић, Д. Николић 6.

Цедевита - Мега 86:95

ТАБЕЛА: Звезда 3-0, Мега 3-0, Будућност 2-1, Партизан 2-1, ФМП 2-1, Олимпија 1-1, Цедевита 1-2, Игокеа 1-2, Морнар 1-2, Крка 1-2, Задар 0-2, Цибона 0-3.

ПАРОВИ 4. КОЛА: Мега - Олимпија (19. октобра), Крка - Партизан, Звезда - Игокеа (20. октобра), Задар - Морнар, Цибона - Цедевита (21. октобра), Будућност - ФМП (22. октобра).

Извор: мондо.ба/моззартспорт