Чемпионшип: Лидс побјеђује и десеткован!

Престон није имао шансе против лидера на Еланду - 3:0!

Фудбал 19.09.2018 | 10:15
И без великог броја стандардних првотимаца лидер Чемпионшипа Лидс Јунајтед је доминантан под вођством Марсела Бијелсе, а квалитет више је податак да је прорадио вечерас и онај који се већ неко време чека.

Велшанину Тајлеру Риобертсу није најбоље кренула каријера на Еланду прошле зиме када је стигао из ВБА, пошто се тешко повредио, али је овог лета агилношћу на припремама завредио пажњу новог тренера. Одужио се Робертс новом тренеру са два гола у тријумфу над Престоном од 3:0. Важној победи којом су Вајтси побегли првом пратиоцу Брентфорду на три бода разлике, а податак да му је заблистао трећи нападач у одсуству повређених Кемара Руфа и Патрика Бамфорда, свакако ће додатно обрадовати популарног Лудака.

Престон вечерас није имао шансе, а амбиције су му утихнуле након што је капитен домаћих Лијам Куперпосле прекида довео Лидс у вођство у 37. минуту. Робертс је лепим ударцима у финишу у 74. и 82. минуту само дотукао госте који су морали да признају пораз.

Од осталих резултата осмог кола издвајамо убедљиву победу ВБА над Бристол Ситијем од 4:2, као и Стоука над Свонсијем од 1:0 поготком Велшанина Џоа Алена. Другопласирани Брентфорд је испустио три бода на гостовању у Ипсвичу (1:1), али је њихов сјајни нападач Француз Мупеј наставио голгетерски низ и стигао до бројке од осам голова у сезони. Сјајан нападач, а има само 22 године...

ЕНГЛЕСКА 2 - 8. коло