СК: Нијемци изненадили Мађаре, Хрвати сигурни!

Ватерполисти Хрватске победили су САД на старту Светског купа са 15:10, док су Мађари својим навијачима приредили непријатно изненађење и изгубили од Немачке.

Остали спортови 12.09.2018 | 09:15
Хрвати су у првом колу групе Б победили захваљујући головима Анта Вукичевића (4) и Лорена Фатовића (3).

"Баракуде" су контролисале игру и резултат од почетка и искористили прилику да се на старту друге четвртине одвоје на три гола разлике.

Мађарска то није успевала против Немачке и изгубила је са 12:10. Мађари су водили на крају прве деонице са 2:1, а до полувремена повећали разлику на 6:4.

Немци су у наставку заиграли боље и успели да са 4:2 и 4:2 у трећој и четвртој деоници остваре важну победу пред наставак такмичења и борбу за четвртфинале и полуфинале.

Светски куп у Берлину се игра по промењеним правилима па ће тако голмани моћи да прелазе половину терена, играчи ће моћи из слободних удараца да шутирају директно на гол, дозвољене су "летеће измене", а свака селекција може да пријави 11 играча.

Раније у току дана Србија је победила Јужну Африку са 21:3, а одигран је и меч Аустралије и Јапана и "Кенгури" су победили са 14:6.

Подсећамо да се на Светском купу групна фаза игра само за што бољу позицију пред четвртфинале, у које ће се пласирати свих осам учесника овог такмичења.